وزیر خارجه انگلیس: باید برای روابط خوب با تهران تلاش کنیم

وزیر امور خارجه انگلیس با اشاره به توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ گفت: ما باید از این زیربنا استفاده و برای توسعه روابط بهتر با تهران تلاش کنیم.

به گزارش ایسنا، به نقل از  خبرگزاری آسوشیتدپرس بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس جمعه شب در سخنرانی در اندیشکده بین‌المللی مطالعات استراتژیک به توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ اشاره کرد و گفت: من فکر می‌کنم که ما باید به این زیر بنا تکیه و برای توسعه روابط بهتر با تهران تلاش کنیم، اما این تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که ایران از قوانین مشابهی پیروی و از نفوذ خود در دیپلماسی و از طریق مذاکره استفاده کند.

وی همچنین برنامه جامع اقدام مشترک را توافقی ارزشمند توصیف کرد و گفت: این توافق ارزش ۱۲ سال مذاکره را داشت. فکر می‌کنم که این توافق دستاورد اصیل دیپلماسی بود که به تبدیل دنیا به مکانی امن‌تر کمک کرده است.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه انگلیس هفته گذشته در اظهاراتی بی اساس ایران را به دست داشتن در جنگ‌های نیابتی با عربستان در منطقه متهم کرد.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس روز پنج شنبه در واکنش به این اظهارات گفت که موضع جانسون یک دیدگاه شخصی است و ارتباطی با مواضع دولت ندارد.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

آخرین خبرهای این سرویس

iranpage

backlinkmy.com has expired

Because of this, the existing content of your website is not showing. If you are the registrant of this domain name and want to continue the use of your website, please contact iranpage with an email to iranpage@support.hostcontrol.com to renew the domain name.

iranpage