نکات مربوط به بهداشت مواد غذایی را رعایت کنیم

استفاده صحیح از مواد غذایی و رعایت اصول بهداشتی در نگهداری آنها، از جمله امور مهمی هستند که در حفظ سلامت اعضای خانواده نقش بسزایی دارند. بنابراین در این چگونه برخی از نکات مهم در این زمینه را یادآور می شویم.

۱

در هنگام خرید مواد غذایی دقت کنید که دارای پروانه ساخت و بهره برداری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشند.

۲

انواع گوشت و مرغ منجمد را قبل از پخت از انجماد خارج کنید. مواد گوشتی را بیش از یک روز در یخچال قرار ندهید و برای نگهداری طولانی مدت از فریزر استفاده کنید.

۳

هرگز از کمپوت و کنسروهای متورم شده و تاریخ مصرف گذشته استفاده نکنید. انواع کنسرو را قبل از مصرف حداقل ۵ دقیقه بجوشانید.

۴

دور نگه داشتن مواد غذایی از دسترس حشرات و جوندگان، عدم خرید مواد غذایی از دستفروشان دوره گرد، عدم استفاده از مواد غذایی تاریخ گذشته و عدم استفاده از تخم مرغ های شکسته از جمله نکاتی است که شهروندان باید رعایت کنند.

۵

در خصوص لبنیات رعایت نکات بداشتی از اهمیت بالایی برخوردار است. سعی کنید از شیر و کشک پاستوریزه استفاده کنید و در غیر اینصورت آنها را از محل مطمئن تهیه کنید و قبل از استفاده بجوشانید.
ازمحصولات لبنی پرچرب بیش از یک یا دو وعده در هفته استفاده نکنید.

۶

مواد غذایی شسته نشده را در مجاور مواد پروتئینی در یخچال قرار ندهید. سبزیجات خام را با دقت و با مواد ضدعفونی کننده گندزدایی کنید. وسایل و لوازم آشپزخانه را نیز پس از خرد کرن سبزیجات به خوبی شست و شو دهید.

۷

پیاز را بلافاصله پس از پوست کندن استفاده کنید چرا که پیاز پوست کنده شده میکروب مجود در فضا را جذب می کند. گاهی نیز می توانید برای از بین بردن میکروب موجود در هوا از یک پیاز پوست کنده شده استفاده کنید.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz