نمک دریا هیچ تاثیری در درمان فشارخون و دیابت ندارد

کارشناس نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو سمنان گفت: تبلیغات وسیعی که در خصوص مصرف انواع نمک دریا به عنوان نمک طبیعی و داشتن خواص درمانی و عدم تأثیر مصرف در بیماران دارای فشار خون بالا، بیماران قلبی، دیابتی و زنان باردار و خواص بسیار دیگر که توسط برخی افراد ناآگاه و سودجو مطرح می‌گردد کذب است.
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، ساسان عشریه در خصوص مصرف نمک غیرمجاز دریا هشدار داد و گفت: متأسفانه مدتی است که تبلیغات وسیع انواع نمک دریا به عنوان نمک طبیعی و داشتن خواص درمانی و عدم تأثیر مصرف در بیماران دارای فشار خون بالا، بیماران قلبی، دیابتی و زنان باردار و خواص بسیار دیگر توسط برخی افراد ناآگاه و سودجو مطرح می‌گردد که باز هم متأسفانه برخی از نا اگاهان جامعه تنها استفاده از این نوع نمک را به بیماران تجویز می‌نمایند.
وی افزود: در حالیکه عوارض جبران ناپذیر عدم وجودید کافی از یک سو ووجود فلزات سنگین وگچ، شن و ماسه از سوی دیگر، همراه با آلودگی‌های ناشی از ورود پسابهای صنعتی و خانگی به دریاها و دریاچه‌های آب شوراز جمله ذرات بسیار ریز پلاستیک و ….، تهدیدی جدی برای سلامت مردم جامعه خواهد بود. لذا از عموم هموطنان عزیز در خواست داریم از خرید ومصرف نمک غیر مجاز دریا به طور جد پرهیز کنند.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz