نرم کردن موها با آلوئه ورا

آلوئه ورا ماده ای است که در بسیاری از داروها و لوازم آرایشی و بهداشتی از جمله محصولات مراقبت از مو وجود دارد. با این حال می توانیم آلوئه ورا را در حیاط خانه خودمان هم پرورش دهیم. آلوئه ورا تأثیر شگفت انگیزی در درخشان و مرطوب کردن موها دارد؛ همچنین از ریزش مو و شوره سر جلوگیری می کند. اگر به راحتی به آلوئه ورا دسترسی دارید، از دستور العمل رایگان زیر برای نرم کردن موهایتان استفاده کنید!

۱

نرم کردن موها با آلوئه ورا
دو یا سه عدد از برگ های بزرگ و کلفت گیاه آلوئه ورا ببرید. هر چه موهایتان پرتر باشد به مقدار بیشتری آلوئه ورا هم نیاز دارید، ولی سه عدد برگ برای موهای خیلی پر هم باید کافی باشد.

۲

نرم کردن موها با آلوئه ورا
با استفاده از یک چاقوی تیز پوست کلفت هر کدام از برگ ها را بکنید. با این کار یک ماده ژل مانند شفاف که داخل هر برگ وجود دارد، نمایان می شود. مراقب باشید که پوست را تا جایی که ممکن است نازک بکنید که از تمام ژل موجود در برگ استفاده کنید. سپس ژل را در یک کاسه بریزید.

۳

نرم کردن موها با آلوئه ورا
ژل را در یک مخلوط کن بریزید. نیاز نیست به آن آب اضافه کنید. قبل از اینکه آن را از مخلوط کن خارج کنید مطمئن شوید که خوب مخلوط شده باشد.

۴

نرم کردن موها با آلوئه ورا
ژل را صاف کنید و داخل یک ظرف بریزید. انجام این کار مهم است تا ژل از رسوبات سفیدی که ممکن است لای موهایتان گیر کند، جدا شود.

۵

بعد از این که موهایتان را شستید، ژل آلوئه ورا را به طور کامل داخل آنها ماساژ دهید. مطمئن شوید که تمام موهایتان از ریشه تا نوک به ژل آغشته شده است. اگر از نرم کننده عمیق یا درمان دیگری برای موهایتان استفاده می کنید، می توانید آن را هم اضافه کنید.

 

۶

نرم کردن موها با آلوئه ورا
گرما بدهید. یک کلاه بخار پلاستیکی روی سرتان بگذارید و برای حدود ۵ دقیقه زیر سشوار بنشینید. یا اینکه به راحتی می توانید بگذارید آلوئه ورا به مدت حدود ۵ دقیقه روی موهایتان بماند. اگر از محصول دیگری در کنار آلوئه ورا استفاده کرده اید، به جای این کار دستور العمل آن محصول را دنبال کنید.

۷

موهایتان را بشویید. بعد از اینکه کار حرارت دهی تمام شد، کلاه را بردارید و با آب موهایتان را بشویید. این برنامه مراقبت از موها را به طور منظم ادامه دهید.

نکات و هشدارها

آلوئه ورا حاوی ویتامین E است که برای پوست خیلی خوب است.

برگ های آلوئه ورا در امتداد لبه های آن تیغ های کوتاه و تیزی دارد، هنگام بریدن برگ ها مواظب این تیغ ها باشید.

بهتر است وقتی می خواهید برگ های آلوئه ورا را به خانه ببرید از یک کاسه استفاده کنید؛ چون وقتی برگ را می برید ژلی که داخل آن است شروع به چکه کردن می کند.

از آنجا که ژل آلوئه ورا خیلی غلیظ است، رد کردن آن از صافی طول می کشد. بنابراین بهتر است قبل از شستن موهایتان ابتدا ژل را آماده کنید و تا وقتی آماده شوید، بگذارید از صافی رد شود.

آلوئه ورا را می توان به عنوان یک گیاه خانگی خریداری کرد.

ژل آلوئه ورا درمان خوبی برای سوختگی و آکنه نیز هست.

اگر از درمان دیگری همراه با آلوئه ورا استفاده می کنید، باید دستور استفاده از آن محصول را دنبال کنید. اگر می بینید که در دستورات آن محصول آمده که نباید گرم شود اما شما می خواهید در حین استفاده از آلوئه ورا از حرارت استفاده کنید بهتر است از آنها به طور جداگانه استفاده کنید.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz