نحوه کار موتور خودرو را یاد بگیریم

آموختن نحوه کار موتور خودرو می تواند از راه های مختلف برایتان مفید باشد؛ مثلاً به شما این مهارت را می دهد که تعمیر و نگهداری معمول ماشین تان را انجام دهید و در مواقع اضطراری ماشین تان را تعمیر کنید. یاد گرفتن نحوه کار موتور خودرو به طور بالقوه می تواند به مقدار زیادی هزینه هایتان را کاهش دهد؛ به خصوص اگر لازم باشد مکانیک روی ماشین تان کار کند. برای کسب اطلاع در مورد موتور خودرو می توانید از کتاب یا اینترنت به عنوان منبع استفاده کنید، یا اینکه با گذراندن دوره های آموزشی در مدرسه یا دانشگاه یا زیر نظر یک مکانیک با تجربه آن را بیاموزید.

روش اول: استفاده از اینترنت

۱

خودرو" href="http://phow.ir/wp-content/uploads/2013/12/tamir-khodro-1.jpg" rel="lightbox">خودرو" src="http://phow.ir/wp-content/uploads/2013/12/tamir-khodro-1-150x150.jpg" alt="آموختن نحوه کار موتور خودرو" width="150" height="150" />
به یک وب سایت آموزشی یا “چگونه” مراجعه کنید. وب سایت های معتبر بسیاری وجود دارند که توضیح می دهند موتور ماشین چگونه کار می کند و مقاله هایی دارند که توسط مکانیک های با تجربه یا دانشمندان نوشته شده است.
در یک موتور جستجو عبارت هایی مثل “موتور ماشین چگونه کار می کند” یا “عملکرد داخلی موتور خودرو” یا “توضیح در مورد موتور ماشین” را سرچ کنید تا به لیستی از مقالات مختلفی که می توانند به شما در مورد عملکرد ماشین آموزش دهند دست پیدا کنید.

۲

خودرو" href="http://phow.ir/wp-content/uploads/2013/12/tamir-khodro-2.jpg" rel="lightbox">خودرو" src="http://phow.ir/wp-content/uploads/2013/12/tamir-khodro-2-150x150.jpg" alt="آموختن نحوه کار موتور خودرو" width="150" height="150" />
به انجمن (فروم) هایی که در مورد ماشین و تعمیر ماشین وجود دارد مراجعه کنید. در بسیاری از موارد شرکت کنندگان در این انجمن ها مکانیک ها یا علاقه مندان به خودرو یا مصرف کنندگانی مانند خودتان هستند و این انجمن ها اغلب شامل توضیحاتی است که به زبان عامیانه نوشته شده است و می توانید بدون مشکل آن ها را درک کنید.
عبارتی مثل “انجمن ماشین” (car forums) را سرچ کنید تا وب سایت ها و دامنه های مختلفی که میزبان انجمن یا بحث در مورد ماشین ها، تعمیر خودرو یا موتور ماشین هستند را پیدا کنید.
در انجمن ها بحث هایی در مورد این که موتور ماشین چگونه کار می کند را سرچ کنید یا اینکه یک بحث یا موضوع جدید در این مورد ایجاد کنید و از کاربران دیگر انجمن در مورد موتور ماشین سوال کنید.

۳

خودرو" href="http://phow.ir/wp-content/uploads/2013/12/tamir-khodro-3.jpg" rel="lightbox">خودرو" src="http://phow.ir/wp-content/uploads/2013/12/tamir-khodro-3-150x150.jpg" alt="آموختن نحوه کار موتور خودرو" width="150" height="150" />
به وب سایت هایی که ویدئو به اشتراک می گذارند مراجعه کنید تا توضیحی تصویری در مورد موتور ماشین پیدا کنید. این وب سایت ها شامل ویدئوهایی به صورت تصویری یا ویدئوهایی شامل توضیح در مورد نحوه کارکرد موتور ماشین است.
به وب سایت هایی مانند “یوتیوب” مراجعه کنید و ویدئوهایی در مورد موتور ماشین سرچ کنید. یا در یک موتور جستجو برای ویدئو سرچ کنید.

روش دوم: خواندن مطالب آموزشی

۴

خودرو" href="http://phow.ir/wp-content/uploads/2013/12/tamir-khodro-4.jpg" rel="lightbox">خودرو" src="http://phow.ir/wp-content/uploads/2013/12/tamir-khodro-4-150x150.jpg" alt="آموختن نحوه کار موتور خودرو" width="150" height="150" />
راهنمای تعمیر ماشین تان را بخوانید. در اغلب موارد می توانید با خواندن این راهنما به صورت خاص در مورد موتور ماشینِ خودتان چیزهایی بیاموزید که شامل تصاویر و دستوراتی است که می توانید به آن مراجعه کنید.

۵

خودرو" href="http://phow.ir/wp-content/uploads/2013/12/tamir-khodro-5.jpg" rel="lightbox">خودرو" src="http://phow.ir/wp-content/uploads/2013/12/tamir-khodro-5-150x150.jpg" alt="آموختن نحوه کار موتور خودرو" width="150" height="150" />
کتاب هایی در مورد موتور خودروها بخوانید. انواع راهنماها و کتاب ها در این زمینه وجود دارد که تنها به نحوه کار موتور ماشین اختصاص داده شده است و معمولاً می توانید آنها را در بخش خودرو کتاب فروشی های محلی تان پیدا کنید.
به طور ویژه نگاهی به کتاب های مناسب مبتدیان بیندازید که به سبکی نوشته شده که درکش برایتان راحت تر از کتاب هایی است که به صورت پیشرفته و برای مکانیک ها و افراد حرفه ای نوشته شده است.

روش سوم: گذراندن دوره های آموزشی

۶

خودرو" href="http://phow.ir/wp-content/uploads/2013/12/tamir-khodro-6.jpg" rel="lightbox">خودرو" src="http://phow.ir/wp-content/uploads/2013/12/tamir-khodro-6-150x150.jpg" alt="آموختن نحوه کار موتور خودرو" width="150" height="150" />
در مدرسه یا دانشگاه در دوره های فن آوری ماشین یا خودرو ثبت نام کنید. اگر چه دوره های بسیاری برای علاقه مندان به مکانیک خودرو برگزار می شود، آموزش در مورد موتور ماشین در دوره های خاصی گنجانده شده است.
با یک معلم یا نماینده ای از دانشگاه صحبت کنید تا راهنمایی تان کنند که در چه دوره هایی به طور خاص در مورد موتور ماشین می آموزند.

۷

خودرو" href="http://phow.ir/wp-content/uploads/2013/12/tamir-khodro-7.jpg" rel="lightbox">خودرو" src="http://phow.ir/wp-content/uploads/2013/12/tamir-khodro-7-150x150.jpg" alt="آموختن نحوه کار موتور خودرو" width="150" height="150" />
به دنبال کلاس هایی باشید که در آن به صورت عملی هم به دانش آموزان آموزش می دهند. در بعضی دوره ها به شما اجازه می دهند که به عنوان بخشی از فرآیند یادگیری، قطعات موتور را از هم جدا کنید و دوباره مونتاژ کنید.

روش چهارم: کار با یک مکانیک

۸

خودرو" href="http://phow.ir/wp-content/uploads/2013/12/tamir-khodro-8.jpg" rel="lightbox">خودرو" src="http://phow.ir/wp-content/uploads/2013/12/tamir-khodro-8-150x150.jpg" alt="آموختن نحوه کار موتور خودرو" width="150" height="150" />
به دنبال کار در یک تعمیرگاه خودرو یا گاراژ باشید.
از تعمیرگاه های محلی تان پرس و جو کنید و ببنید می توانید یک برنامه کارآموزی برایتان داشته باشند یا اگر می توانید به عنوان شاگردشان استخدام شوید تا در مورد موتور ماشین یاد بگیرید؛ به خصوص اگر فاقد تجربه در زمینه ماشین هستید.

۹

خودرو" href="http://phow.ir/wp-content/uploads/2013/12/tamir-khodro-9.jpg" rel="lightbox">خودرو" src="http://phow.ir/wp-content/uploads/2013/12/tamir-khodro-9-150x150.jpg" alt="آموختن نحوه کار موتور خودرو" width="150" height="150" />
به دوستان و همسایگان تان در تعمیر ماشین شان کمک کنید. این روش می تواند سرگرم کننده و مفید باشد؛ به خصوص اگر دوستان یا همسایگان تان از علاقه مندان به خودرو هستند یا در زمینه تعمیر نوع خاصی از ماشین تجربه دارند.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz