نحوه جابجا کردن پیامک ها در گوشی های اندرویدی

به گزارش صفحه ایران ، تهیه گوشی جدید پیامد هایی را در پی دارد . شما اکثر محتویات گوشی قدیمی خود را از دست می دهید که این امر در چند روز اولیه بسیار آزار هنده است تا این که بالاخره با این موضوع کنار بیایید . اما قضیه آنقدرها هم آزار دهنده نیست شما می توانید محتویاتی از قبیل تصاویر و فایل های گوشی قدیمی خود را استخراج کرده و در گوشی جدید جایگزین کنید و حتی می توانید لیست مخاطبان خود را از طریق همگام سازی با حساب کاربری گوگل خود بازیابی کنید اما پیامک های شما به صورت اتوماتیک همگام سازی نمی شوند .

اما قرار نیست که قضیه به همین جا ختم شود . اگر پیامک های شما بسیار مهم هستند و یا تمایلی به از دست دادن آن ها ندارید شما به راحتی می توانید با نصب برنامه SMS Backup & Restore  و انجام مراحلی پیامک های فعلی خود را به گوشی جدید منتقل نمایید .
اولین کاری که باید انجام دهید برنامه مورد نظر را از لینک زیر دانلود و بر روی هر دو گوشی نصب نمایید و مطمئن شوید که هر دو گوشی به یک شبکه Wi-Fi متصل باشند . این برنامه با شبکه های موبایلی کار نمی کند .
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore

برنامه را بر روی هر دو گوشی اجرا نمایید . در صفحه اصلی بر روی گزینه Transfer ضربه بزنید . یک کادر جدید با جزئیات نحوه کارکرد انتقال به نمایش در می آید . گزینه مناسب را بر روی هر گوشی مشخص کنید . در گوشی قدیمی گزینه Send from this phone و در گوشی جدید گزینه Receive on this phone را انتخاب نمایید .

نحوه جابجا کردن پیامک 2

به محض انجام این کار , گوشی ها در شبکه به دنبال یکدیگر می گردند .زمانیکه گوشی فرستنده ( گوشی قدیمی ) گوشی گیرنده ( گوشی جدید ) را پیدا کرد بر روی اسم گوشی جدید ضربه بزنید . این کار مقدمات جابجایی را فراهم می سازید .

نحوه جابجا کردن پیامک 4

نحوه جابجا کردن پیامک 5

گوشی فرستنده پیغامی را مبنی بر دعوت به گوشی گیرنده می فرستد که باید آن را در گوشی جدید تایید نمایید تا بتوانید مراحل را ادامه دهید . بر روی گزینه accept ضربه بزنید .

نحوه جابجا کردن پیامک 6

نحوه جابجا کردن پیامک 7
زمانیکه گوشی ها به هم متصل شدند گوشی فرستنده دو گزینه را پیش روی شما قرار می دهد این گزینه ها عبارتند از
–    Transfer texts and call logs from the current state
–    Use the most recent backup
اگر شما در گذشته هیچ وقت از این برنامه استفاده نکرده اید پس در نتیجه شما نسخه پشتیبان از پیامک های خود ندارید و باید گزینه اول یعنی –    Transfer texts and call logs from the current state را انتخاب نمایید . در غیر این صورت اگر در گذشته از این برنامه استفاده کرده اید گزینه دوم را انتخاب نمایید ( پیشنهاد ما به شما این است که در هر صورت گزینه اول را انتخاب نمایید تا پیامک های شما در نسخه پشتیبان به روز رسانی شوند )

نحوه جابجا کردن پیامک 9
بعد از انجام مراحل بالا گوشی فرستنده به سرعت یک نسخه پشتیبان تهیه کرده و آن را به گوشی گیرنده می فرستد . در این لحظه فقط کافیست که مدت زمانی را صبر کنید تا مراحل تهیه و انتقال سپری شود . این فرایند زیاد طول نخواهد کشید . زمانیکه این پروسه به اتمام رسید شما یک اعلانی بر روی گوشی گیرنده دریافت خواهید کرد که از شما سوال می پرسد که آیا می خواهید فایل ارسالی را قبول و بازیابی کنید یا خیر .  بر روی گزینه Accept and Restore ضربه وارد نمایید .

نحوه جابجا کردن پیامک 10

نحوه جابجا کردن پیامک 11
زمانیکه این کار را انجام دادید عملیات دریافت فایل آغاز می شود . در این مرحله کار شما با گوشی فرستنده یا به عبارتی قدیمی خود به پایان رسیده است . نکته قابل ذکر این است که بعد از اتمام عملیات جابجایی در اندروید نسخه کیت کت شما پیغامی مبنی بر این که برای بازیابی پیامک ها باید از برنامه Sms خود اندروید استفاده نمایید دریافت خواهید کرد . برای حل این مشکل باید برنامه SMS Backup & Restore را به صورت پیش فرض در دستگاه خود تعریف کنید . بعد از اتمام مراحل بازیابی می توانید تنظیمات را دوباره به حالت اول باز گردانید . برای این کار بر روی گزینه OK ضربه بزنید .

در مرحله بعد در کادر ظاهر شده بر روی گزینه Yes ضربه بزنید تا برنامه SMS Backup & Restore به صورت پیش فرض تعریف شود . مجدد باز گو می کنیم که بعد از اتمام مراحل بازیابی می توانید این برنامه را از حالت پیش فرض خارج کرده و تنظیمات قبلی را استفاده نمایید .

نحوه جابجا کردن پیامک 13
در مرحله بعد پروسه بازیابی آغاز می شود . بسته به میزان حجم پیامک های شما این مرحله کمی به طول خواهد انجامید . و برای استفاده از گوشی جدید خود باید تا اتمام این مرحله صبر پیشه نمایید .

نحوه جابجا کردن پیامک 14
زمانیکه عملیات بازیابی به اتمام رسید شما اعلانی مبنی بر بازیابی موفق پیامک ها دریافت خواهید کرد .

نحوه جابجا کردن پیامک 15
بعد از انجام مراحل بالا می توانید به برنامه  SMS خود بروید و مشاهده خواهید کرد که پیامک ها و همچنین تاریخچه تماس های گوشی قدیمی شما وارد گوشی جدید شده است .

نحوه جابجا کردن پیامک 17
در آخر نیز به قسمت منوی برنامه های پیش فرض یا به عبارتی Android’s Default Apps menu بروید و برنامه معمول Sms خود را به حالت پیش فرض در بیاورید .

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz