نحوه تغییر USER AGENT مرورگر بدون نصب هیچ گونه افزونه

اگر تا به حال خواهان این بوده اید که ترافیک اینترنتی رد و بدل شده توسط مرورگر شما طوری به نظر برسد که  انگار از یک مرورگر دیگر استفاده می نمایید باید بگوییم که این کار از طریق تغییر user agent مرورگر ممکن است .

به گزارش صفحه ایران ، این کار زمانی به کمک شما می یاید که بخواهید یک سایت به خصوص را فریب دهید و طوری وانمود کنید که انگار از یک مرورگر جدید وارد سایت می شوید آن هم بدون آن که واقعا بخواهید از یک مرورگر دیگر استفاده نمایید . تغییر user agent در مرورگرهای محبوب بدون نصب هیچ گونه افزونه خاصی امکان پذیر است .

وب سایت ها , مرورگر را از طریق user agent آن ها تشخیص می دهند و تغییر user agent مرورگر باعث می شود که وب سایت ها مروگر شما را یک مرورگر جدید شناسایی کنند .

مرورگر Chrome

جابجا کردن user agent در مرورگر Chrome بخشی از قسمت Developer Tools ( ابزار های توسعه دهندگان ) این مرورگر است . برای دسترسی به این بخش در مرورگر Chrome بر روی گزینه منو ( آیکون سه نقطه در بالا سمت راست مرورگر ) کلیک کرده سپس به قسمت  More Tools رفته و از آنجا گزینه Developer Tools را انتخاب نمایید . همچنین شما می توانید با فشردن کلید های ترکیبی Ctrl+Shift+I از صفحه کلید  در هنگام استفاده از مرورگر نیز به این بخش دسترسی پیدا کنید .

با انجام مراحل بالا برای شما در سمت راست یک پنل مجزا در مرورگر Chrome باز می شود . بر روی آیکون منوی مخصوص پنل ( آیکون سه نقطه در بالا سمت راست در کنار زبانه های پنچره مخصوص پنل ) کلیک کرده سپس به قسمت More Tools رفته و گزینه Network Conditions را انتخاب نمایید تا کنسولی در پایین پنل ظاهر شود .
اگر با انجام مراحل بالا کنسول را در پایین پنل مشاهده نکردید . مجدد بر روی آیکون منوی پنل ( آیکون سه نقطه در بالا سمت راست در کنار زبانه های پنچره مخصوص پنل ) کلیک کرده و گزینه Show Console را انتخاب نمایید .

در کنسول پایین پنل زبانه Network conditions را انتخاب کرده و سپس تیک گزینه Select automatically که در روبروی عبارت User agent قرار دارد را بردارید تا این گزینه به حالت انتخاب نشده در بیاید . شما می توانید از منوی کشویی پایین این عبارت user agent دیگری را انتخاب نمایید یا اگر user agent شخصی سازی شده ای دارید می توانید در کادر پایین منوی کشویی وارد نمایید .
این نکته را در نظر داشته باشید که در مرورگر Chrome تغییر این تنظیمات به صورت موقتی بوده و در صورتی اعمال می شود که ۱ : پنل Developer Tools باز باشد و ۲ : برای اعمال تغییرات حتما در زبانه مورد نظر در مرورگر باشید .

مرورگر Firefox

در مرورگر Firefox این گزینه در صفحه about:config مرورگر قرار دارد که انبوهی از تنظیمات در این قسمت قرار دارد . تغییر در خیلی از تنظیمات این قسمت می تواند به مرورگر شما آسیب جدی بزند پس خواهشا در صورت نداشتن اطلاعات کافی از تغییر دیگر قسمت ها خودداری کرده و طبق آموزش ارائه شده مراحل را طی کنید .
برای دسترسی به صفحه about:config در مرورگر Firefox عبارت about:config را در قسمت نوار آدرس یا address bar مرورگر تایپ کرده و سپس کلید Enter را بفشارید . صفحه اخطاری برای شما  به نمایش در می آید که بیانگر این است که در تغییر تنظیمات این بخش نهایت دقت را داشته باشید چون امکان آسیب رساندن به مرورگر وجود دارد . برای دسترسی به قسمت تنظیمات در این صفحه بر روی گزینه I accept the risk کلیک کنید تا به صفحه مذکور بروید .

در صفحه about:config شما تعداد بیشماری از تنظیمات مرورگر را خواهید دید . برای دسترسی به گزینه مورد نظر در قسمت کادر جستجو در قسمت پایین نوار آدرس عبارت useragent را وارد نمایید . پس از انجام مراحل بالا باید به دنبال گزینه general.useragent.overridepreference باشید که به احتمال زیاد در سیستم شما وجود ندارد .

برای ایجاد این گزینه در قسمت خالی از صفحه مربوط به about:config کلیک راست کرده و سپس به قسمت New رفته و از آن جا گزینه String را انتخاب نمایید .

در کادر مربوط به نامگذاری preference عبارت general.useragent.override را تایپ کرده و سپس گزینه ok  را انتخاب نمایید .

در مرحله بعد بر روی گزینه ایجاد شده ( general.useragent.override ) دو بار کلیک کرده تا کادر مربوط به آن باز شود . شما در این کادر می توانید user agent را وارد نمایید ( همانند تعیین مقدار یک preference ) شما می توانید در اینترنت یک user agent را پیدا کرده و دقیقا همان را در این قسمت وارد کنید . به عنوان مثال user agent که در مثال پایین برای شما محیا شده مربوط به ربات گوگل است
Mozilla/5.0 (compatible; Googlebot/2.1; +http://www.google.com/bot.html)
شما می توانید لیستی از user agent های موجود را در وبسایت زیر بیابید

https://udger.com/resources/ua-list

این تنظیم برای تمامی زبانه های باز در مرورگر اعمال می شود و تا زمانی که شما مجدد آن را تغییر ندهید به همان حالت باقی می ماند حتی اگر مرورگر خود را ببندید و مجدد آن را باز نمایید این تغییرات دست نخورده باقی می مانند .
برای بازگشت به تنظیمات پیش فرض user agent به صفحه about:config رفته و عبارت useragent را همانند مراحل بالا جستجو نمایید سپس بر روی گزینه general.useragent.override کلیک راست کرده و گزینه Reset را انتخاب نمایید .

مرورگر Edge و مرورگر Internet Explorer

مرورگر Edge و مرورگر Internet Explorer هر دو قسمت مربوط به تغییر user agent را در قسمت developer tools قرار دادند . نحوه دسترسی به این قسمت  developer tools تقریبا در هر دو مرورگر یکسان است . برای این کار کافی است به قسمت منوی تنظیمات مرورگرها رفته و گزینه F12 Developer Tools را انتخاب نمایید . همچنین می توانید در هنگام کار با هر یک از این دو مرورگر کلید F12 صفحه کلید را بفشارید تا به قسمت Developer Tools دسترسی پیدا کنید .

با انجام مراحل بالا قسمت developer tools در یک پنل مجزا در قسمت پایین مرورگر باز خواهد شد . در این پنل بر روی زبانه Emulation کلیک کرده و سپس  user agent مورد نظر خود را از قسمت روبروی  User agent string انتخاب نمایید شما همچنین می توانید در این قسمت گزینه Custom را انتخاب نمایید و  user agent شخصی خود را در این قسمت تایپ نمایید . برای وارد کردن  user   agent  متفاوت می توانید از آدرس سایت ذکر شده در بالا کمک بگیرید .
این تنظیمات به صورت موقتی هستند و باید برای اعمال این تنظیمات پنل  F12 Developer Tools  باز باشد و فقط بر روی زبانه ای که در مرورگر در  آن قرار دارید اعمال می شوند .

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz