نحوه تغییر استایل اعداد در برنامه MICROSOFT WORD

به گزارش صفحه ایران ، تغییر نحوه نمایش اعداد با استفاده از لیستی از اعداد بسیار کار راحتی است . اما اگر زمانی بخواهید که فرمت تعداد محدودی از اعداد را تغییر دهید برای مثال اعداد را در سند خود به حالت bold در بیاورید و متن شما دست نخورده باقی بماند باید چه کاری انجام دهید ؟ باید به شما بگویم که این کار نیز به راحتی صورت می گیرد .
این روش هم برای اعداد و هم برای علامت پاراگراف ها در برنامه Microsoft Word کاربرد دارد .

تغییر فرمت اعداد در این روش فقط در صورتی اتفاق می افتد که اعداد در پاراگرافی قرار داشته باشند که علامت پاراگراف در انتهای جمله پایانی پاراگراف گذاشته شده باشد .  برای این کار در برنامه Word به زبانه Home رفته و بر روی گزینه “Show/Hide ¶ کلیک کنید تا متن شما به صورت پاراگراف بندی نشان داده شود .

نحوه تغییر فرمت اعداد در برنامه Microsoft Word 1
برای تغییر فرمت یک عدد در لیست فقط کافیست که علامت پاراگراف را که در آخر جمله پایانی پاراگراف قرار دارد را به حالت انتخاب در بیاورید .
سپس می توانید فرمت مورد نظر را تعیین کنید و فرمت در عدد و هم علامت پاراگراف اعمال می شود .

نحوه تغییر فرمت اعداد در برنامه Microsoft Word 3
برای مثال ما عدد مورد نظر را در تصویر زیر به صورت قرمز و bold شده در آورده ایم

نحوه تغییر فرمت اعداد در برنامه Microsoft Word 4
اگر می خواهید که فرمت بیش از یک عدد را تغییر دهید اما نه تمام اعداد را , کلید Ctrl در صفحه کاید را نگه دارید و علامت های مربوط به پارگراف های مورد نظر را که می خواهید فرمت اعداد در آن ها تغییر کند را انتخاب کنید . سپس فرمت مورد نظر خود را تعیین کنید .

نحوه تغییر فرمت اعداد در برنامه Microsoft Word 5
اگر می خواهید فرمت تمام اعداد لیست را تغییر دهید نشانگر موس را بر روی یکی از اعداد لیست برده و بر روی آن کلیک کنید . با این کار مشاهده خواهید کرد تمام اعداد لیست به حالت انتخاب در می ایند . سپس فرمت مورد نظر را بر روی آن ها تعیین کنید .

نحوه تغییر فرمت اعداد در برنامه Microsoft Word 6
زمانی که فرمت را برای آیتم های لیست تعیین می کنید بر روی اعداد نیز اعمال می شوند اما اگر زمانی فرمت عددی را تغییر دهید آن فرمت فقط بر روی عدد اعمال می شود . در مثال بالا اگر ما آیتم هایی را بر روی سند خود انتخاب کنیم و آن ها را به حالت italics در بیاوریم . متن آیتم ها به صورت italic در می آید اما اعداد علاوه بر رنگ قرمز و حالت bold  به صورت italic نیز نمایش داده می شوند . اگر شما فرمت اعمال شده بر روی آیتم ها در لیست را پاک نمایید فقط فرمتی که برای اعداد اعمال کرده اید باقی می ماند .
نحوه تغییر فرمت اعداد در برنامه Microsoft Word 7
اگر می خواهید فرمت اعدادی به خصوص را پاک نمایید می توانید مراحل بالا را طی نمایید و نوع فرمت انتخابی را تعویض و یا به حالت اولیه برگردانید .

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای ترفند