نحوه تبدیل فایل های PDF و یا تصاویر متنی به WORD

به گزارش صفحه ایران واحد فناوری اطلاعات ، احتمال زیاد شما از این امر مطلع هستید که می توانید اسناد خود را با Google Docs ایجاد و یا ویرایش نمایید. اما ویرایش فایل ها با Google Docs فقط به فایل هایی با پسوند .doc ختم نمی شود و می توانید فایل هایی با پسوند های بیشتری را با این برنامه تحت وب ویرایش نمایید . Google Drive می تواند فایل های PDF و تصاویر متنی را از طریق Google Docs به فایل های قابل ویرایش تبدیل کند . در ادامه به نحوه انجام این کار خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید .
در مثال ذکر شده , ما یک فایل PDF را به یک فایل متنی قابل ویرایش تبدیل خواهیم کرد . اول باید مرورگر خود را باز نمایید و به حساب کاربری Google Drive خود وارد شوید . بعد از انجام این کار فایل PDF خود را که می خواهید آن را ویرایش نمایید با کلیک موس کشیده و در پنچره مرورگر که حساب کاربری Google Drive را نمایش می دهد رها نمایید .

یک کادر محاوره ای به نمایش در می آید که پروسه فرآیند آپلود فایل شما را نشان می دهد . بعد از اتمام آپلود فایل ,  بر روی علامت X کادر محاوره ای کلیک نمایید تا این کادر بسته شود .

در قسمت لیست فایل ها بر روی فایل مورد نظر خود کلیک راست کرده  و از منوی باز  شده بر روی گزینه Open With رفته و سپس گزینه Google Docs را انتخاب نمایید .

با انجام مراحل بالا فایل PDF شما تبدیل به یک سند Google Doc قابل ویرایش می شود .

این نکته را مد نظر قرار دهید که نسخه Google Docs فایل شما هنوز پسوند PDF را دارد و اسم فایل شما هم دست نخورده باقی می ماند و تشخیص فایل اصلی با فایل Google Docs از روی اسم کمی مشکل ساز است اما شما می توانید به راحتی از روی آیکون کناری این فایل ها آن ها را از هم متمایز نمایید .

شما همچنین می توانید فایل های Google Docs خود را به عنوان یک فایل Microsoft Word   دانلود نمایید . برای این کار کافیست در پنچره Google Docs زبانه File را انتخاب کرده سپس بر روی گزینه Download as رفته و سپس گزینه Microsoft Word (.docx) را انتخاب نمایید . با انجام این کار فایل شما به عنوان یک فایل Word دانلود می شود . همچنین می توانید  به صورت آنلاین در حساب کاربری  Google Drive خود به ویرایش اسناد بپردازید  .

شما همچنین می توانید یک فایل تصویری حاوی متن را ( متن انگلیسی ) با همین روش به یک فایل قابل ویرایش Google Docs تبدیل نمایید . پس از انجام مراحل گفته شده در بالا شما در این حالت در برنامه تحت وب Google Docs فایل تصویری خود را در بالا مشاهده می کنید در حالیکه در قسمت پایین متن های استخراج شده از تصویر متنی را مشاهده خواهید کرد که می توانید بر روی آن به ویرایش بپردازید . نتیجه تبدیل تصویر متنی به یک فایل قابل ویرایش معمولا نسبت به تبدیل یک فایل PDF از درجه کیفی کمتری برخوردار است .

به هر حال چه شما یک فایل PDF را به  Google Docs تبدیل کنید وچه یک فایل تصویری حاوی متن , نتیجه به خوبی فایل اصلی نیست و امکان وجود تفاوت هایی در فایل تبدیل شده وجود دارد . به عنوان مثال در مثال های نشان داده شده در بالا عبارت Section 1 بخشی از اول پاراگراف شده است در حالی که در فایل اصلی به عنوان یک تیتر در نظر گرفته شده بود .

 

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای ترفند