نجات نوزاد پس از اشتباه هولناک داروخانه

به گزارش صفحه ایران به نقل از روزنامه ایران، مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: نوزاد سه ماهه که چند روز پیش بر اثر تحویل اشتباه داروی تجویز شده پزشک، دچار تشنج شده بود با تلاش پزشکان بیمارستان طالقانی گرگان از مرگ رهایی یافت.

 محمدرضا باباییان دراین باره گفت: خانواده این نوزاد چند روز پیش با مراجعه به یکی از داروخانه‌های خصوصی گرگان و ارائه نسخه پزشک، داروی تجویزی برای فرزندشان را تحویل گرفتند غافل ازاینکه متصدی مربوطه به اشتباه داروی مشابهی که مخصوص افراد بزرگسال بوده را تحویل آنها داده است. متأسفانه نوزاد پس از استفاده از این داروها دچار تشنج شدید شد و بلافاصله به بیمارستان طالقانی گرگان- بیمارستان تخصصی اطفال- منتقل و تحت درمان قرارگرفت ولی به خاطر صدمات وارد شده، نوزاد در حالت کما بود که به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان انتقال یافت. نوزاد حدود سه روز در حالت کما قرار داشت اما با تلاش پزشکان به هوش آمد و هم‌اکنون حال عمومی‌اش بهبود یافته و آماده ترخیص از بیمارستان است.
باباییان با اشاره به اینکه اشتباه متصدی داروخانه محرز شده افزود: با مراجعه پدر نوزاد به اداره آگاهی و ثبت شکایت از متصدی داروخانه ،موضوع در دست رسیدگی قرار گرفت. همچنین دانشگاه علوم پزشکی گلستان هم به موضوع ورود کرده است.
گفتنی است حجم بالای نسخه‌ها در برخی از داروخانه‌ها و تحویل سریع دارو، حضور نداشتن داروساز در برخی داروخانه‌ها، بی‌صبری برخی مراجعه‌کنندگان در قسمت تحویل دارو و درخواست دریافت سریع دارو، آشنا نبودن به خط پزشک، مشترک بودن فرم دوز و دستور دو دارو و شباهت الگوی نوشتاری، آشنا نبودن بیمار با داروی تجویز شده و در دسترس نبودن امکان تماس با پزشک از جمله مواردی هستند که باعث تحویل اشتباه دارو به بیمار می‌شود.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

آخرین خبرهای این سرویس