مهمترین دلیل تصادفات جاده ای در ایام نوروز

امسال حجم تردد و سفرهای نوروزی افزایش پیدا کرده بود و البته شاهد کاهش مرگ و میر های ناشی از سوانح رانندگی بوده ایم اما مهمترین دلیل بروز تصادفات جاده ای در ایام عید امسال خطای انسانی بوده است.رئیس پلیس راه کشور با اشاره به کاهش ۸ درصدی تصادفات نوروزی، از وقوع ۷۰ درصد تصادفات به‌دلیل خطای انسانی خبر داد.

سردار محمدحسین حمیدی با اشاره به بازگشت اغلب مسافران نوروزی و اتمام سفرهای نوروز ۹۶، اظهار داشت: خوشبختانه در نوروز امسال علی‌رغم افزایش ۱۱ درصددی ترددهای جاده‌ای، شاهد کاهش ۸ درصدی تلفات ترافیکی تا پایان روز ۱۳ فروردین بودیم و این کاهش تلفات جاده‌ای در شرایطی رخ داد که بارش‌های برف و باران از نخستین روزهای طرح نوروزی ۹۶، در جاده‌های کشور گزارش شد.

رئیس پلیس راه کشور اضافه کرد: تحلیل تصادفات نوروزی امسال نشان می‌دهد که ۷۰ درصد تصادفات فوتی کشور بر اثر خستگی و خواب‌آلودگی، انحراف به چپ و عدم توجه به جلو رخ داده است که این یعنی عامل انسانی، باعث وقوع ۷۰ درصد تصادفات نوروزی امسال شد.

وی ادامه داد: توسعه تجهیزات ثبت تخلف، فرهنگسازی عمومی و اضافه شدن ۳۰۰۰ نیروی انسانی و ۱۰۰۰ دستگاه خودرو به ناوگان پلیس راه کشور از جمله عواملی بود که در کاهش تلفات و تصادفات در نوروز ۹۶ تاثیر گذار بود.

به گفته حمیدی، طرح نوروزی سال ۹۶ تا پایان روز ۱۵ فروردین ادامه دارد.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

آخرین خبرهای این سرویس