معرفی برترین خودرو های ۲۰۱۷

هر سال بهترین مدل‌ها از انواع خودروها را خودروسازان بنام تولید و وارد بازار می‌کنند. هر شرکت سازنده خودروهایی با مدل‌های متنوع دراختیار طرفداران خود قرار می‌دهد.

مسال نیز خودروهای جدید بسیاری راهی بازار شدند و احتمال می‌رود تا سال آینده، بازار از این هم شلوغ‌تر باشد. شما چه به دنبال خودروی الکتریکی باشید، چه شاسی بلند لوکس یا کروکی، خودروهای جدیدی که در ادامه این مقاله معرفی شده‌اند، ارزش فکر کردن دارند. این خودروها به آخرین فناوری‌ها مجهز شده و کارایی بالاتری دارند.

رنو کوپه آلپاین

رنو آلپاین رستاخیزی دیگر برای رنو محسوب می‌شود. اولین آلپاین، خودروی اسپرت با موتور نصب شده در عقب است که ویژگی‌های اصلی رنو را کاملا حفظ کرده است، اما خودروهای آلپاین دهه ۸۰ یکی از متمایزترین خودروهای عصر خود بودند که با پورشه آن زمان رقابت می‌کردند. اکنون رنو با آلپاین جدید خود قصد دارد اعتبار خودروهای اسپرت خود را با ساخت موتور وسط، دوباره به دست آورد. البته آلپاین میان خودروهای کلاس خود، سبک‌ترین خودرو نیز هست.

این تمرکز روی کم کردن وزن، به این معناست که آلپاین موتوری نسبتا سبک خواهد داشت، اما هنوز هم می‌تواند در عرض حدود ۵/۴ ثانیه، به شتاب صفر تا صد دست یابد. اگر آلپاین بتواند به چنین عملکرد و در عین حال اقتصادی بودن دست یابد، می‌تواند رقیب شایسته‌ای برای کوپه آلفا رومئو ۴سی (۴C) باشد.

آئودی ای۵ اسپرت‌بک

آئودی ای۵ (A5) در مراحل نوسازی قرار دارد. کوپه جدید ای۵، پیش از این به بازار عرضه شده بود و بزودی آئودی ای۵ اسپرت‌بک ۲۰۱۷ نیز به آن می‌پیوندد. این آئودی مانند خودروهای قبلی، نسخه چهاردر ای۵ است. این خودرو نیز همان طراحی هوشمند و فضای داخلی مجلل آئودی‌های ای۴ و ای۵ را دارد. موتور آنها از دو نوع موتور بنزینی و سه نوع موتور دیزلی تشکیل شده و از نظر عملکرد و اقتصادی بودن بسیار عالی هستند. البته مدل اولترای آن، نوید مصرف فقط یک لیتر بنزین به ازای هر ۱۰۹ کیلومتر را می‌دهد! در طرف دیگر این طیف از خودروها، آئودی ای۵ اسپرت‌بک قرار دارد که با موتور۲۶۰ کیلووات ساعتی در عرض ۷/۴ ثانیه به سرعت صد کیلومتر در ساعت می‌رسد.

آئودی کیو۵

اگر یک مدل آئودی از سری خودروهای آئودی باشد که سن آن کاملا حس شود، آئودی کیو۵ (Q5) است. این آئودی تا پایان سال ۲۰۱۶، تغییر خواهد کرد و مدل به کلی جدید آن معرفی خواهد شد. این خودرو هنوز رونمایی نشده، اما احتمالا باید مانند خودروهای آئودی، گریل جلوی بزرگ و خطوط شانه قوی داشته باشد. کیو۵ از خودروی فعلی سبک‌تر خواهد بود که در نتیجه هم رانندگی راحت‌تر خواهد داشت و هم ارزان‌تر تمام خواهد شد.

فضای داخلی خودرو همان فناوری موجود در جدیدترین آئودی ای۴ را خواهد داشت و دربرگیرنده نمایشگر دیجیتال عالی Virtual Cockpit خواهد بود. البته موتور بسیار متعصبانه به سمت دیزلی خواهد رفت و احتمالا با ۱۱۰ کیلووات ساعت و تزریق مستقیم توربوشارژ دو لیتری، بیش از همه محبوب خواهد بود. قیمت‌ها احتمالا از حدود ۳۱ هزار پوند (حدود ۱۲۷ میلیون تومان) برای مدل‌های چهارچرخ متحرک شروع می‌شود و به ۳۳هزار پوند (حدود۱۳۵میلیون تومان) درمدل‌های چهار چرخ متحرک کواتروی آئودی تغییر خواهد کرد.

ب‌ام‌و ایکس۲

تصور این که خودروی ب‌ام‌و ایکس۲ (X2) چگونه خواهد بود، خیلی سخت نیست. فقط یک خودروی ب‌ام‌و ایکس۱ (X1) را با همان عقب خودرو شبیه کوپه مانند ب‌ام‌و ایکس۴ تصورکنید. همچنین مدل ایکس۲ در سبک و مدل خود شهامت بیشتری به خرج داده و آشکارا اسپرتی‌تر است. این یعنی فضای داخلی آن جای کمتری دارد. همچنین خط سقف به سمت اتاق عقب خودرو شیبدار خواهد بود. ایکس۲ براساس خودروهای سری ۲ ب‌ام‌و اکتیو تورر و مینی کانتری‌من ساخته شده و این یعنی چرخ‌های جلوی آن به طور استاندارد، متحرک خواهد بود و چهار چرخ متحرک در آپشن‌های آن قرار می‌گیرد. از نظر موتور، انتظار سه نسخه دیزلی دو لیتری و همچنین بنزینی دولیتری می‌رود. البته سیستم پلاگین ـ هیبریدی، همان‌طور که در ایکس۱ وجود دارد، می‌تواند از ویژگی آن باشد و یک موتور بنزینی با موتوری الکتریکی همراه آن خواهد بود.

شاسی بلند ب‌ام‌و آی۵

خودروی ب‌ام‌و آی۵ (i5) ادامه تمرکز شرکت ب‌ام‌و روی ساخت خودروهای فوق‌العاده کارآمد است که انرژی خود را به صورت اتصال برقی یا دوگانه‌سوزی ـ پلاگین و هیبریدی ـ تامین می‌کند و برای اولین بار به صورت خودروی الکتریکی آی۳ و کوپه آی۸ دیده شدند. درحالی که در حال حاضر اطلاعات کمی از خودروی آی۵ دردسترس است، تصور می‌شود این خودرو از نوع پلاگین پنج نفره کراس‌اوور است که به خودروهای فعلی ب‌ام‌و بسیارشبیه است. خودروی آی۵ نشان می‌دهد شرکت ب‌ام‌و درباره تولید خودروی کارآمد بسیار جدی است. این کمپانی آلمانی در نظر دارد تا چند سال آینده مجموعه‌ای وسیع از خودروهای دوستدار محیط‌زیست تولید کند که گاز دی‌اکسیدکربن منتشر نمی‌کنند.

ب‌ام‌و زد۴ رودستر

ب‌ام‌و زد۴ (Z4) فعلی به لطف ظاهرجذاب و تجربه رانندگی عالی خود، گزینه محبوب کسانی است که به دنبال خودروی اسپرت دودر شیک هستند. با توجه به تنها تصاویر موجود از زد۴ جدید (ممکن است زد۵ نامیده شود) که هنگام آزمون این خودروی بسیار تغییرشکل یافته ثبت شده، مشخص است کاپوت کشیده و کوتاه خودروی فعلی به همان شکل باقی می‌ماند، درحالی‌که عقب خودرو کمی تیزتر می‌شود و صندوق عقب چهارگوش‌تر، طراحی هدف‌مندتری دارد. جالب این که به نظر می‌رسد ب‌ام‌و در حال دور شدن از سقف تاشوی فلزی سنگین فعلی زد۴ است. یکی از کارمندان شرکت ب‌ام‌و می‌گوید زد۴ جدید مطابق با فناوری‌های ساخت و ساز سبک وزن، شبیه فناوری‌های به کار رفته در خودروی الکتریکی بی‌ام‌و آی۳ بسیار کارآمد و کوپه بی‌ام‌و آی۸ ساخته خواهد شد.

هوندا سیویک

یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین خودروهای جدید سال ۲۰۱۷ هوندا سیویک خواهد بود. شکل ظاهری این خودرو مانند دو خودروی سیویک قبلی، به نسخه اصلی‌اش وفادار می‌ماند و تضمین می‌کند در پارکینگ، سرآمد باقی خودروها باشد. طراحی فضای داخلی خودرو با وجود نمایشگر دیجیتال همچنین Apple CarPlay و Android Auto، کاملا به طراحی عصر فضا شباهت دارد. هوندا سیویک ۲۰۱۷، از تمام هونداها بزرگ‌تر خواهد بود، اما به دلیل مکان قرارگیری مخزن سوخت، دیگر از صندلی‌های مجیک تاشو خبری نخواهد بود و این مورد، مدل جدید خودرو را بسیار متفاوت‌تر از قبل نشان می‌دهد. افرادی که به دنبال فضای بیشتری هستند، باید ۱۸ ماه دیگر صبر کنند تا هوندا سیویک تورر استیت جدید عرضه شود. موتور هوندا با چند انتخاب از‌جمله ۱/۰ لیتری، ۱/۵ لیتری بنزینی و ۱/۶ لیتری دیزلی تا پایان سال ۲۰۱۷ در دسترس خواهد بود. درحال حاضر، گفت‌وگوهایی درباره ساخت یک نسخه هیبریدی نیز در جریان است، اما هوندا سیویک نوع آر (R) با عملکرد بالا تا چندسال آینده وارد بازار می‌شود.

مرسدس بنز، مدل All Terrain، کلاس E

این مدل از خودروهای مرسدس بنز تا اندازه‌ای سعی کرده است جا پای آئودی آل‌رود (Allroad) و ولوو وی۹۰ (V90) کراس کانتری بگذارد. سیستم چهار چرخ متحرک مرسدس، در این مدل به صورت استاندارد موجود است. این مدل می‌تواند درعرض هشت ثانیه به سرعت صد کیلومتر بر ساعت دست یابد و حداکثر سرعت آن حدود ۲۳۲ کیلومتربرساعت اعلام شده است. مصرف سوخت ترکیبی این مدل نیز فقط ۱/۵ لیتر در هر صد کیلومتر و جعبه دنده به کار رفته در این خودرو از مدل ۹ دنده خودکار است.

گفته می‎شود تا بهار سال آینده فقط نسخه ای۲۲۰دی (E220d) این خودرو با دو نوع موتور الکتریکی ۱۴۱ کیلوواتی و دیزلی دو لیتری در دسترس خواهد بود. البته سال بعد از آن، نسخه قوی‌تر ای۳۵۰دی (E350d) آن به این نسخه خواهد پیوست. روی این خودرو هنوز قیمتی نگذاشته‌اند، اما احتمال می‌دهیم از ۴۰ هزار پوند (حدود ۱۶۴میلیون تومان) شروع شود.

هیوندای آی۳۰

هیوندای آی۳۰ (i30) هاچ‌بک جدید، نسبت به خودروهای قبلی خانواده‌اش از تجهیزات و فناوری‌های بیشتری برخوردار است. البته هیوندای آی۳۰ مدل ۲۰۱۷ از نظر ظاهر، چندان توجه‌ها را جلب نمی‌کند، اما فضای داخلی‌اش قدمی بزرگ به جلو برداشته است. این خودرو مجهز به صفحه‌نمایش لمسی ۸ اینچی با امکاناتApple CarPlay و Android Auto شده است. سه موتور بنزینی و یک دیزلی، ازجمله یک موتور بنزینی توربو یک لیتری از گزینه‌های متفاوت این خودرو هستند و بسته به نوع خودروی انتخابی‌تان، حداکثر انتشار گاز دی‌اکسیدکربن در این خودرو ۸۹ گرم در کیلومتر است.

فِراری جی‌تی‌سی۴لوسوتی

فراری جی‌تی‌سی۴لوسوتی (GTC4Lusso T) جدید نام زیبا و گیج‌کننده‌ای دارد، اما هیچ چیز گیج‌کننده‌ای در خواستنی بودنش وجود ندارد. موتور بزرگ ۱۲ سیلندری معمول جی‌تی‌سی۴لوسوتی با یک موتور کوچک‌تر ۷ سیلندر جایگزین شده است، در نتیجه انتظار می‌رود قیمت خودرو به طور قابل ملاحظه‌ای از خودروی ۲۳۰ هزار پوندی فعلی (حدود ۹۴۰ میلیون تومان) کمتر شود. البته این تمام تغییر نیست. فراری جی‌تی‌سی۴لوسوتی به جای چهار چرخ متحرک، دو چرخ عقب آن متحرک است که در نتیجه آن را سبک‌تر می‌کند. موتور این خودرو از فراری ۴۸۸ جی‌تی‌بی تاثیرگذار، اما با کمی کاهش قدرت اقتباس شده است. با این حال هنوز هم می‌تواند در عرض ۵/۳ ثانیه به شتاب صفر تا صد و به سرعتی معادل ۳۱۹ کیلومتر در ساعت برسد. خودروی جدید چهار صندلی بسیار جادار دارد و شکل بدنه آن از نوع shooting brake و معقول و مناسب است. (مدل طراحی shooting brake، به خودروهایی گفته می‌شود که کاپوت کشیده و بدنه هاچ‌بک گونه‌ای دارند.)

شاسی بلند سیتروئن گراند کاکتوس

اگر سیتروئن گراند آینده به خوبی کاکتوس سی۴ (C4) باشد، پس سیتروئن در یک مورد خوب خواهد بود: کاکتوس سی۴ به لطف ظاهر ابتکاری، مصرف بهینه و عالی سوخت و رانندگی راحت، خودروی سال ۲۰۱۵ وبگاه Carbuyer بود. سیتروئن امیدوار است با ساخت گراند کاکتوس که احتمالا به سبک شاسی بلند، فناوری هیبریدی و هفت صندلی بودن ارتقا می‌یابد، به موفقیت کاکتوس سی۴ دست یابد و خودروی سال شود. اگرچه ممکن است سیتروئن گراند کاکتوس، نام متفاوتی به خود بگیرد، شواهد نشان می‌دهد اکنون در حال گذر از چیزی به نام تجدید حیات و تبدیل شدن به خودرویی عملی و مطلوب است که بتواند بین جمعیت دیگر خودروها پابرجا باقی بماند.

فورد فیه‌ستا

فورد فیه‌ستا، پرفروش‌ترین خودرو در بریتانیاست و همیشه یک نسخه جدید از این خودرو در بازار موجود است. فورد هرسال بیش از صد هزار خودرو می‌فروشد، بنابراین ارائه سریع مدل جدید برای این شرکت حیاتی است. ما به دلیل ویژگی‌های ظاهر خوب، رانندگی راحت و کم‌هزینه فورد برای این خودرو بهای بسیاری قائل هستیم. درحالی‌که به طور معمول، خودروهای جدید بزرگ، قوی‌ و راحت‌تر از مدل‌های قبلی خود ساخته می‌شوند، تمام چشم‌ها به روی فورد دوخته شده تا ببینند آیا فیه‌ستا چیزی از ویژگی‌های عالی رانندگی ـ که آن را درحال حاضر از دیگر رقبایش جدا کرده ـ از دست می‌دهد.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz