مدل مبل کلاسیک جدید و شیک برای خانه های ایرانی

امروزه در دکوراسیون داخلی منازل ایرانی, مبلمان ها نیز به چشم می خورند. مبلمان ها به دو مدل کلی مبل راحتی و سلطنتی تقسیم می شوند. هر یک از این مدل ها با پارچه ها و چوب های مختلفی ساخته می شوند. در این مطلب با مدل مبل کلاسیک جدید و شیک برای خانه های ایرانی آشنا می شویم.

جدیدترین و شیک ترین مدل مبل کلاسیک

مدل مبل کلاسیک و یا سلطنتی یکی از قدیمی ترین مبلمان ها است که امروزه نیز طرفداران بسیاری دارد. این مدل مبلمان ها بیشتر برای خانه های بزرگ و مجلل مناسب هستند و برای منازل کوچک بهتر است از نمونه های ظریف تر و کوچک تر آن ها استفاده نمود. برای ساخت مدل مبل کلاسیک انواع چوب های طبیعی و مصنوعی به کار می رود. در ایران چوب راش یکی از شناخته شده ترین چوب ها در ساخت این مدل مبلمان ها است. رنگ چوب مدل مبل کلاسیک غالبا گردویی, طلایی و یا سفید است. منبت کاری هایی که با دست روی این چوب ها انجام می شود, زیبایی این مدل مبلمان ها را دو چندان می کند. امروزه این منبت کاری ها با دستگاهی به نام CNC نیز انجام می شود که ساخت این نمونه مبلمان ها را راحت تر کرده است.

یکی دیگر از مهمترین اجزای مبلمان سلطنتی, پارچه های به کار رفته در ساخت آن ها است. پارچه های مختلفی برای این منظور وجود دارند که برخی از آن ها ساده و برخی دیگر طرح دار هستند. هماهنگی رنگ پارچه این مبلمان ها با دیگر وسایل اتاق پذیرایی مانند پرده , دکوراسیون اتاق پذیرایی را زیبا تر می سازد. این مدل مبلمان ها نسبت به سایر مدل های مبل, هزینه بالاتری دارند به خصوص اگر منبت کاری آن با دست انجام شود. مبلمان سلطنتی غالبا ۹ نفره است اما می توان ۷ نفره آن را تهیه نمود. این مبل ها نسبت به مدل مبلمان راحتی کیفیت بالاتری دار. به همین دلیل با خرید آن ها می توان سالیان سال از آن ها استفاده نمود. امروزه قسمت نشیمن این مبلمان ها به صورت بالشتی طراحی می شود تا تمیز کردن آن راحت تر صورت گیرد. تصاویر زیر نمونه هایی از جدیدترین مدل مبل کلاسیک برای خانه های شیک ایرانی است.

نمونه مبلمان سلطنتی با منبت کاری ماشین سی ان اسیمدل مبل کلاسیکشیک ترین منبت کاری ها روی مبلمان سلطنتیجدیدترین طرح های مبلمان کلاسیک شیکنمونه مبلمان کلاسیک با منبت کاری دستجدیدترین مبل های سلطنتی با منبت کاری های زیبانمونه منبت کاری های متنوع و زیبا در طراحی مبل سلطنتیمدل مبل کلاسیکایده های طراحی مبلمان کلاسیک با روکش سادهنمونه مبلمان سلطنتی با چوب راشنحوه چیدمان مبلمان سلطنتیمدل های مبل سلطنتی برای خانه های بزرگمدل مبل کلاسیکنمونه مبلمان سلطنتی با روکش های طرح دار ایده های طراحی مبل سلطنتی برای خانه های ایرانینمونه مبلمان سلطنتی برای خانه های سلطنتیمدرن ترین مدل مبلمان کلاسیک شیک ترین نمونه مبلمان سلطنتی برای خانه های مدرنمدل مبل کلاسیک

با توجه به مطالب بیان شده و تصاویری که مشاهده نمودید, مدل مبل کلاسیک در طرح های مختلفی ساخته می شود. این مبلمان ها بسیار زیبا و جذاب هستند و زیبایی ویژه ایی به فضای داخلی خانه می بخشند.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz