فونت های نصب شده باعث کاهش سرعت رایانه می شود !؟

به گزارش واحد فناوری صفحه ایران ، احتمالا شما بر روی خیلی از سایت های آموزشی کامپیوتر با این متن مواجه شده اید :” فونت های خود را حذف کنید تا سرعت رایانه تان افزایش پیدا کند! “توصیه ای که در بالا ذکر شد را دنبال نکنید این یک افسانه است.

حذف فونت یک نکته است برای یک مشکل مشخص نه برای بهبود سرعت و کارایی در رایانه شما.

قطعاً نصب هزاران فونت ایده بدی می باشد .

زمانی که شما هزاران فونت اضافه بر روی Mac ، PC یا لینوکس خود نصب می کنید اگر برنامه مورد نظر با پوشه فونت رابطه مستقیم داشته باشد ممکن است نرم افزار با کندی اجرا شده یا در هنگام کار کمی تاخیر در اجرای فرامینی داشته باشد

هر چند به طور معمول فونت ها سرعت رایانه شما را کند نمی کنند اما داشتن فونت های بسیار ممکن است سرعت پردازنده شما رو در بوت به دلیل لود شدنشان در حافظه رَم کم کنند.
اما باید به داشتن فونت های زیاد در مواقع مختلف توجه کرد ، به طور مثال برنامه هایی مانند Word به دلیل لود شدن فونت های  زیاد ،زمان بالا آمدن برنامه بیش تر از حد معمول طول بکشد.
برنامه هایی که از فونت استفاده می کنند ممکن است به دلیل لود شدن فونت های زیاد دچار کندی در بالا آمدنشان شوند.

شما ممکن است با داشتن بیش از ۱۰۰۰ فونت متوجه  کندی سرعت در رایانه خود شوید.
اما فونت های پیش فرض و تعداد انگشت شماری فونت اضافی قطعاً باعث کُندی سرعت هیچ بخشی در رایانه شما نمی شود.در ویندوز ۱۰ در قسمت فونت در Control Panel ما ۷۸ فونت را مشاهده می کنیم ، حذف بعضی از این فونت ها باعث افزایش سرعت در رایانه نمی شود حتی اگر شما صدها فونت در این قسمت دیدید  مشکلی ندارد.

شروع به حذف فونت ها به صورت تصادفی نکنید

حتی اگر شما فونت های  زیادی  نصب کرده باشید  و آن فونت ها باعث کندی سرعت رایانه شما شوند ، احتیاجی به حذف تک تک فونت ها نیست.
« از هر توصیه ای  که به شما می گوید به پوشه فونت خود رفته و فونت های خود را پاک کنید چشم پوشی کنید.»
البته اگر شما فونت های مشخصی را نصب کرده اید و خاطرتان هست کدام ها هستند می توانید آن ها را تک تک حذف کنید اما به هیچ وجه اقدام به حذف فونت ها به صورد اتفاقی یا تصادفی نکنید.

اگر فکر میکنید سیستم عامل شما به دلیل نصب فونت کند شده است، بهتر است وضعیت سیستم عامل PC یا Mac خود را به حالت پیش فرض خود برگردانید.اینکار باعث پاک شدن فونت های third-party بر روی رایانه شما می شود .

تکرار می کنم بهتر است در اکثر مواقع اینکار را نکنید مخصوصا زمانی که رایانه تان به صورت درست کار می کند.
ممکن است برنامه های third-party فونت های مربوط به خودشان را برای استفاده مربوطه نصب کنند و با روشی که در سطر بالا ذکر کردم ممکن است اینکار باعث حذف این فونت ها شود.

چگونه فونت های پیش فرض را بازگردانیم؟

برای تنظیم مجدد فونت ها به حالت پیش فرض،اینکار را  از قسمت فونت ها در control panel  انجام دهید.(این روش فقط در ویندوز های ۷، ۸،  ۸٫۱ و۱۰ قابل انجام است)
برای انجام دادن اینکار این مسیر را دنبال کنید
control panel راباز کرده و به قسمت Appearance and Personalization > Fonts بروید.

در سمت چپ صفحه باز شده بر روی “Font Settings” کلیک کرده و بعد از آن بر روی “Restore default font settings” کلیک کنید.فونت ها به حالت پیش فرض خود که در زمان نصب خود بود باز می گردد.

چگونه فونت های پیش فرض خود را در Mac بازگردانیم؟

برای بازگرداندن خود به حالت پیش فرض در Mac، از برنامه Font Book استفاده کنید.
دکمه های Command + Space را زده تا قسمت Spotlight search dialog باز شود ، در آن قسمت “Font Book” را تایپ کنید و برروی Enter بزنید تا صفحه مورد نظر باز شود.
با کلیک بر روی منو “File” در قسمت Font Book ، گزینه “Restore Standard Fonts” را انتخاب کنید.فونت های پیش فرض که با نصب سیستم عامل Mac نصب شود بود بازگردانده می شود.

 

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz