غذاها و تاثیرشان بر میل جنسی

غذا و رابطه جنسی تاریخچه طولانی با هم دارند. در واقع آنچه شما می خورید نقش حیاتی در میل جنسی شما دارد چون سطح استروژن و پروژسترون را تغییر می دهد. حقیقت این است که هر دو هورمون نقش مهم و حیاتی در بدن هر دو جنس ایفا میکنند. همانطور که ممکن است غذاهایی مانند بلوبری میل جنسی را افزایش دهند، غذاهایی هم هستند که نقش معکوس ایفا می کنند. در این میان خوراکی های زیادی وجود دارند که نقش کورکننده میل جنسی را دارند. با هم این خوراکی ها را مرور می کنیم.

نعناع

نعناع ماده غذایی دیگری است که سط تستوسترون بدن را پایین می آورد. به همین دلیل بهتر است کسی روزش را با خوردن نعناع شروع نکند.

نوشابه رژیمی

اگر فکر می کنید نوشابه به دلیل داشتن برچسب رژیمی سالم است، سخت در اشتباهید. نوشابه رژیمی سطح سروتونین بدن تان را تحت تاثیر قرار می دهد ضمن اینکه حاوی مقدار قند بالایی است که سلامت شما را تهدید می کند. در واقع اگر بدن سروتونین کم ترشح کند این معنای کاهش میل جنسی است.

پنیر

محققان اطلاع می دهند که پنیر حاوی اندازه مناسبی از هورمون های مصنوعی است که هورمون های طبیعی بدن انسان را از بین می برد.

قند

اگر شما همین امشب برنامه رابطه جنسی دارید بهتر است از هر چیزی که قند بالایی دارد خودداری کنید.

توت فرنگی

اغلب افراد فکر می کنند انواع توت به طور طبیعی برای سلامت بسیار مفید است. بله توت برای سلامت مناسب است اما می تواند سطح استروژن بدن انسان را با آفت کش هایی که در مزارع توت فرنگی استفاده شده، تحت تاثیر قرار دهد.

سویا

سویا حاوی فیتواستروژن است. تحقیقاتی که به تازگی انجام شده نشان می دهد که مصرف روزانه فیتواستروژن ها میتواند بر میل جنسی زنان اثر بگذارد و آنها را نسبت به ارتباط زناشویی سرد کند.

غذاهای سرخ شده

اگر می خواهید رابطه جنسی برقرار کنید بهتر است امشب سیب زمینی سرخ شده را فراموش کنید و از رژیم غذایی تان حذفش کنید. برخی تحقیقات نشان داده است چربی موجود در غذاهای سرخ شده مانند سیب زمینی و مرغ می تواند باعث کاهش میل جنسی در زنان و مردان به یک میزان شود.

شکلات

شکلات برای داشتن میل جنسی بسیار مناسب است و حتی توصیه می شود اما در عین حال شکلات بیش از حد می تواند باعث کاهش سطح تستوسترون شود و می تواند نقش معکوس در افزایش میل جنسی داشته باشد.

الکل

یکی از موادی که یک ضد میل جنسی شدید است، الکل است. یک لیوان الکل می تواند در عین حال که خلق و خوی فرد را کمی متعادل کند اما نوشیدن آن در زمانی که قصد رابطه جنسی دارید باعث می شود هیچ اتفاقی نیفتد و شبی که می توانست خاطره انگیز باشد، بدون رابطه جنسی تمام می شود.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz