عواقب مضر بازی با تبلت و موبایل

بازی با تبلت و گوشی همراه می تواند به بینایی کودک آسیب وارد کند مراقب باشید فرزندتان بیش از حد مشغول بازی با آنان نشود.
بر اساس یافته‌های جدید محققان حدود نیمی از کودکان زیر یک سال روی صفحه موبایل تلویزیون تماشا می‌کنند علاوه بر این ۳۶ درصد از زمان خود را با استفاده از موبایل سپری می‌کنند و ۱۶ درصد هم با بازی های موجود در تلفن‌های همراه سر و کار دارند کارشناسان هنوز به قطعی به خوب یابد بودن این مسئله پی نبرده‌اند اما در حال حاضر هم هیچ اثر مثبتی از اینگونه، ابزار برای کودکان به اثبات نرسیده است.
دانشمندان بیشتر معتقدند این ابزار اثرات منفی بر کودکان خواهد داشت اثراتی منفی مانند تاخیر در سخن گفتن، افزایش بی‌تحرک و همچنین بیماری های مانند نزدیک بینی.
آکادمی اطفال آمریکا توصیه می‌کند افراد زیر ۲ سال از اینگونه وسایل دور باشند زیرا مغز کودک در طی این سال‌ها به سرعت در حال رشد است و در طی این مدت بهتر است کودک با مردم تعادل داشته باشد تا وسایل دیجیتالی شما می‌توانید آرامش کودکتان را بالا ببرید.
مطالعات اخیر نشان می‌دهد دیدن زیاد تلویزیون منجر به تاخیر حرکتی و سخن گفتن در کودکان زیر ۲ سال می‌شود.
علاوه بر این سرو کار داشتن زیاد کودکمان با تکنولوژی باعث جدایی کودک از والدین خود می‌شود.
به جای استفاده زیاد از تکنولوژی بهتر است والدین با کودکان خود گفت‌و گو کنند و شب‌ها برای آنها قصه بخوانند که این امر به افزایش قدرت ذهنی کودک هم کمک می‌کند ممکن است کودکتان به تنبلی دچار شود.
برخی تحقیقات نشان می‌دهد این دستگاه های دیجیتالی باعث ترشح دوپایین می‌شود، دوپایین زمانی ترشح می‌شود که شما در جست‌و جوی. . . هستید.
استفاده از دستگاه‌های دیجیتالی امروزه باعث می‌شود که کودکان بیشتر به آنها علاقمند شوند و در تعامل با همسالان خود باز بمانند  در همین راستا یکی از پزشکان می‌گوید رفتارهای این چنینی موجب افزایش نرخ چاقی در کودکان شده است.
دستگاه های دیجیتالی، تعاملات چهره به چهره، با افراد در خارج از محیط خانه داشتند که منجر به درک بیشتر کودکان از روابط عاطفی انسانها شد روابط خود را با کودکتان تحکیم ببخشید
بر طبق مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۴ بر روی کودکان، بچه‌هایی که خیلی شلوغ و پر سر و صدا هستند بیشتر تلویزیو نگاه می‌کنند.
تلویزیون تلفن همراه و وسایلی از این قبیل باعث برهم خوردن نظم در خواب هم می‌شوند.
همچنین مطالعه‌ای دیگر نشان می‌دهد استفاده زیاد از وسایل دیجیتالی ارتباط زیادی با مشکلات رفتاری کودکان دارد.
برای رفع اینگونه مشکلات بهتر است وقت بگذارید  و با کودکانتان بازی کنید این کار ممکن است بسیار ساده به نظر برسد اما شواهد نشان می دهد سه ماه بازی کردن با کودک در طول یکسال مشکلات رفتاری کودک را به شدت کاهش داد.با اینکه دید چشم بیشتربر مبنای وراثت است اما محققان بر این باورند که تبلت ها و صفحه نمایشگرهایی اینچنینی به شدت با کاهش بینایی در ارتباط است.
همچنین مطالعه‌ای در استرالیا انجام شده که نشان می‌دهد کودکان بهتر است زیاد بیرون نروند چرا که اشعه فرا بنفش روی بینایی اثر منفی دارد.
اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz