عجیب ترین شهرهای دنیا برای گردشگری و سفر

اگر برای سفرهای نوروزی به دنبال یک مقصد گردشگری متفاوت هستید پیشنهاد میکنیم این مطلب را با دقت بخوانید تا با برخی از عجیب ترین شهرهای دنیا برای سفر آشنا شوید.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ در میان شهرهای مختلف هرکدام بناهای تاریخی، مناظر طبیعی زیبا یا ارزش گردشگری خاصی دارند کشورهای دیگری هم در دنیا هستند که به واسطه یک ویژگی عجیب و غریب و خارق العاده به عنوان منطقه ای عجیب مطرح می شوند و همین عجیب و غریبی خود می تواند باعث جذب گردشگران زیادی شود چرا که عامل اصلی سفر و گشت و گذار در مناطق مختلف دنیا ارضاء شدن حس کنجکاوی انسانهاست. در این مطلب به چندین منطقه عجیب و ویژگی های غریب شان اشاره می شود.

لانگیربایِن – نروژ

در این شهر قطبی هیچ کس اجازه مردن ندارد. البته، شما نه اینکه جلوی مردن را بگیرند اما نمی توان کسی را در آن دفن کرد. بله، از یکصد سال پیش تاکنون هیچ مرده ای در قبرستان این شهر خاک سپاری نشده است. دلیل آن هم این است که که هوای فوق العاده سرد این منطقه باعث می شود اجساد در خاک تجزیه نشده و هرگز خاک نشوند. پس از آنفلوآنزایی که در سال ۱۹۱۷ میلادی در این شهر شیوع پیدا کرد، مقامات لانگیربایِن دفن اجساد را در گورستان شهر ممنوع اعلام کردند. تعداد خرس های قطبی این شهر نیز بسیار زیاد است به طوری که تعداد آنها را می توان با تعداد ساکنین منطقه مقایسه کرد. مردم اجازه دارند برای دفاع از خودشان به این خرس ها تیراندازی کنند. البته شکار آنها ممنوع است و این خرس ها نیز پس از مرگ باید به مکانی دیگر فرستاده شوند.

مونووی – نبراسکا، ایالت متحده آمریکا

در شهر مونووی، همه «السی ایلر» را می شناسند نه تنها به خاطر اینکه که او شهردار این شهر است، بلکه به این دلیل که او تنها سکنه این شهر است. جمعیت این شهر از دهه ۱۹۳۰ میلادی رو به کاهش گذاشت تا اینکه تنها ۱۵۰ نفر در این شهر زندگی می کردند. در نهایت در سال ۲۰۰۰ میلادی فقط یک زوج در این شهر مانده بودند: السی و همسرش رودی که رودی هم چند سال پیش درگذشت.
در حال حاضر، بیوه ۷۰ ساله او مجموعه ۵ هزار کتابی همسرش را به یک کتابخانه عمومی یک اتاقه تبدیل کرده است.

الیستا – روسیه

در این شهر شاه همیشه با تهدید روبرو است. چرا که همه جای شهر پر از شطرنج است. بازی شطرنج روی شطرنج بزرگ نقاشی شده بر کف زمین، میدان شهر یا شهر شطرنج که مجموعه گنبدی شکلی است که در سال ۱۹۹۸ میلادی میزبان مسابقات بین المللی شطرنج بود . شطرنج از اصلی ترین تفریحات این شهر روسی است. بسیاری از شطرنج بازهای معروف دنیا برای بازدید از شهر الیستا به آنجا سفر کرده اند.

گیبسونتون – فلوریدا

چند ده سال بود که شهر گیبسونتون که به نام مستعار Showtown نیز معروف است، بهترین محل برای بازنشسته ها و اقامتگاه زمستانی برای برگزاری سیرک و کارناوال ها محسوب می شد. مجسمه بزرگی از یک چکمه بزرگ در این شهر ساخته شده است که به منظور بزرگداشت ال توماینی، یکی از ساکنین قدیم این شهر در آن قرار داده شده است.

ال توماینی غول سیرک بود و شماره پایش ۲۷ بود. این شهر به برگزارکننده های سیرک اجازه می دهد تا کانتینرها و فیل های شان راروی چمن ها آزاد بگذراند. در فاصله کوتاهی از تمپا، گیبسونتون همچنین میزبان انجمن مستقل نمایش بین المللی نیز می باشد.

شهر تامِس – چین

چین در کپی برداری از محصولات سایر مناطق دنیا، شهره خاص و عام است. دلیل آوازه شهر تامس که در حومه شانگهای قرار دارد، نیز کپی برداری دقیق از طرح شهرهای اروپایی است طوری که خیابان هایش را کرده شده و باجه های تلفن قرمز رنگی در خیابان قرار داده است. از فروشگاه های کپی شده این شهر می توانید چیپس انگلیسی تهیه و میل کنید یا حتی در کنار مجسمه های جیمزباند و هری پاتر بایستید و عکس بگیرید.

سوپیلین – استونی

نام خیابان های این شهر موادهای غذایی همچون نخود، لوبیا، سیب زمینی می باشد. این شهر را با نام «شهر سوپ» هم می شناسند. سوپیلن در کنار شهر تارتو و شهر دیگری که در طول تاریخ یخ زده است، قرار گرفته است. این شهر دارای خانه های چوبی کوتاهی است که همانند محله های فقیر نشین قرن ۱۹ میلادی می باشند.

سنترالیا – پنسیلوانیا

در ۲۷ می سال ۱۹۶۲ میلادی معدن این شهر دچار آتش سوزی شد و با اینکه حدود ۵۰ سال از این حادثه می گذرد، اما معدن همچنان در حال سوختن است. بیشتر ساکنین این شهر در دهه ۱۹۸۰ میلادی پس از اینکه پسربچه ای داخل گودال حیاتی افتاد، از این شهر کوچ کردند.

اما برخی دیگر به اطراف آن پناه بردند و به طور کامل شهر را ترک نگفتند. گردشگران با دیدن این مناظر دهانشان از حیرت باز می ماند. این شهر هنوز کد شهری ندارد اما بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۱ میلادی، هنوز آن را وطن خود می دانند.

شفیلد – استرالیا

در دهه ۱۹۸۰ میلادی، محلی های این شهر یک انجمن گردشگری تشکیل دادند و کمپینی برای نقاشی دیواری به راه انداختند. در حال حاضر، بیش از ۶۰ نقاشی دیواری که صحنه های تاریخی را به تصویر کشیده است، در این شهر به چشم می خورد.

در سال ۲۰۰۳ میلادی، در این شهر جشنواره بین المللی نقاشی های دیواری برگزار شد. سالانه حدود ۲۰۰ هزار نفر از سراسر دنیا از گالری هنری درفضای بیرون این شهر که جمعیتش به هزار نفر هم نمی رسد، دیدن می کنند.

ستنیل د لا بودگاس – اسپانیا

این شهر کوچک اسپانیایی در امتداد ریو ترجو در کادیز، یک شهر چند شخصیتی است. بیشتر ساکنین این شهر در سازه هایی شبیه غار و در راه های تنک و باریک و میان کوه ها زندگی می کنند. صخره های بزرگ موجود در این شهر که در بالای خیابان ها سایه افکنده است در روزهای گرم و شرجی تابستان بسیار عالی می باشند.

روزوِل – نیومکزیکو

می گویند در تابستان سال ۱۹۴۷ میلادی، یک سفینه فضایی در شهر روزول سقوط کرده است. این اتفاق سرنوشت این شهر را برای همیشه تغییر داد. حضور بیگانگان به قدری در این شهر همه گیر شده است که حتی ساختمان فروشگاه مک دونالد نیز در این شهر به شکل بشقاب پرنده است.

خیلی از فروشگاه های این شهر شبیه سفینه فضایی هستند. در این شهر، موزه و مرکز تحقیقات بین المللی نیز در خصوص سفینه های فضایی و موجودات کره های دیگر وجود دارد.

رِنِل شاتو – فرانسه

این روستای کوچک در کنار تپه ای در جنوب کشور فرانسه قرار گرفته است و مملو از فرضیه های مختلف می باشد. به طور مثال، بیشتر مردم اعتقاد دارند جامى‌ که‌ حضرت‌ عیسى‌ در شام‌ آخر از آن‌ نوشید (Holy Grail) در این روستا پنهان است.

در دهه ۱۸۰۰ میلادی، کشیشی به نام برنگر سونی‌یر با هزینه ای هنگفت کلیسای محلی این شهر را به شکل وسیعی بازسازی کرد و برای خیلی ها این سوال پیش آمد که پول آن را از کجا آورده است؟ او که نمی توانسته با موعظه کردن دیگران این مقدار پول به دست آورده باشد. شایعه شده بود که سونی‌یر با حفر زمین زیر محراب کلیسا، وسایل ارزشمندی پیدا کرده و هزینه بازسازی را با آن تامین کرده است.

شهر مردگان چین

“گونگشی ژوانگ” یا “شهر مردگان”شهری در کشور است که بیش از ۱۰۰ ویلای مجلل دارد که همگی خالی از سکنه می باشند.

قیمت بالای مسکن در چین و کم ‌درآمد بودن اغلب مردم این کشور، تعداد کمی از افراد توانایی خرید خانه‌های بزرگ این شهر را دارند. اکثر مردم در آپارتمان‌های کوچکی زندگی می‌کنند که به محل کارشان نزدیک باشد. یکی از دلایل خالی از سکنه بودن این منطقه نیز دور بودن آن از مناطق صنعتی و تجاری چین ذکر شده است. دلیل دیگر آن، بالا رفتن ناگهانی قیمت مسکن در این کشور است طوری که برخی از این خانه‌ها در حال حاضر بیش از ۳ میلیون یوان قیمت دارند. می گویند صاحبانان این ویلاها، زمانی که آنها را پیش‌خرید کرده‌اند توانایی پرداخت اقساط‌شان را داشتند، اما اکنون با بالا رفتن ناگهانی قیمت‌ها، نه توانایی پرداخت ما بقی اقساط را دارند و نه حاضرند سرمایه اولیه ناچیز خود را پس بگیرند.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای جهان گردی

Sorry. No data so far.

آخرین خبرهای این سرویس