نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی کرخه حین گشت و کنترل متوجه حضور یک شکارچی غیرمجاز در منطقه شدند.

رییس اداره پارک ملی کرخه و منطقه حفاظت شده میشداغ در این باره گفت: مامورین جهت برخورد قانونی با متخلف وارد عمل شده و وی را بازداشت نمودند.

محمد الوندی اظهار داشت: در بازرسی از این شکارچی متخلف لاشه دو عدد دراج، یک کبوتر وحشی و یک اسلحه شکاری دارای جواز حمل کشف و ضبط شد.

شکارچی متخلف پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم بخ مراجع قضایی معرفی گردید.

متهم روز چهارشنبه ۹۵/۹/۲۴ چهار میلیون و یکصد هزار ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار دو عدد دراج و یک کبوتر وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.

متهم علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهد شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید اسلحه و ادوات کشف شده از متخلف تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل سلاح کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه های مربوطه به نفع دولت را صادر نماید.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

آخرین خبرهای این سرویس