طول عمر بیشتر با مصرف مغزی‌جات آجیلی

مصرف مغزی‌جات آجیلی به عنوان میان وعده بیش از آنچه که فکر می‌کنید برای سلامت مفید است.

به گزارش خبرنگار مهر، طبق مطالعه جدید محققان خوردن ۲۰ گرم مغزی‌جات آجیلی در روز ریسک بیماری قلبی،سرطان و سایر بیماری‌ها را کاهش می‌دهد.

خوردن روزانه مغزی‌جاتی نظیربادام زمینی، فندق، گردو وبادام می‌تواند ریسک بیماری قلبی عروق کرونر را تا حدود ۳۰ درصد، ریسک سرطان را تا ۱۵ درصد، و ریسک مرگ زودهنگام را تا ۲۲ درصد کاهش دهد.

نتایج همچنین ارتباط خوردن مغز‌جات آجیلی را با کاهش ریسک مرگ ناشی از بیماری تنفسی و دیابت نشان داده‌اند اما در حال حاضر داده‌های کمتری در مورد ارتباط این مغزی‌جات با این بیماری‌ها وجود دارد.

محققان به منظور دستیابی به این یافته‌ها، ۲۹ مطالعه منتشرشده از سراسر جهان را بررسی کردند. در مجموع شرکت کنندگان این مطالعه بالغ بر ۸۱۹ هزار نفر بودند.

داگفین آیون، عضو تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «ما دریافتیم کاهش مداومی در ریسک بروز بسیاری از بیماری‌های مختلف وجود دارد که نشانه قوی این موضوع است که رابطه اساسی و بنیادی بین مصرف مغزی‌جات آجیلی و نتایج متفاوت سلامت وجود دارد.»

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

iranpage

backlinkmy.com has expired

Because of this, the existing content of your website is not showing. If you are the registrant of this domain name and want to continue the use of your website, please contact iranpage with an email to iranpage@support.hostcontrol.com to renew the domain name.

iranpage