طریقه وصل شدن به FTP در ویندوز بدون نرم افزار

اگر شما می خواهید به یک سرور FTP دسترسی داشته باشید ، می توانید برنامه های مخصوص FTP را که قابلیت های زیادی دارند نصب کنید اما لزوماً احتیاجی به اینکار نیست . خود ویندوز راه های بسیاری را برای وصل شدن به سرور FTP ارائه می دهد ، که به شما اجازه آپلود و دانلود فایل ها را می دهد .

چگونگی دسترسی به سرور FTP از طریق File Explorer
صفحه مدیریت فایل ها (Windows file manager) در ویندوز ۸ و ۱۰ به نام File Explorer و در ویندوز ۷ به نام Windows Explorer شناخته می شود که این صفحه به شما اجازه وصل شدن به سرور FTP را می دهد .

برای وصل شدن به سرو FTP صفحه File Explorer را باز کنید بر روی “This PC” کلیک کرده ، در پنجره سمت راست راست کلیک کنید و گزینه “Add a network location” را انتخاب کنید .

از طریق صفحه ای که باز شد قسمت “Choose a custom network location” را انتخاب کنید .

در قسمت “Specify the location of your website” در جای خالی آدرس سرور FTP مورد نظرتان را وارد کنید .

برای مثال سرور FTP مایکروسافت ، ftp.microsoft.com می باشد ، پس ما آدرس ftp://ftp.microsoft.com را برای اینکه به سرور خاصی می خواهیم وصل شویم وارد کردیم .

اگر شما نام کاربری و رمز عبور ندارید ، شما در اغلب موارد می توانید تیک گزینه “Log on anonymously” را بزنید و بدون رمز عبور و نام کاربری وارد سرور شوید . این کار به شما اجازه دسترسی محدودی را به سرور می دهد ، به طور کلی شما می توانید فایل هایی که در دسترس عموم قرار گرفته است را دانلود کنید اما نمی توانید فایلی آپلود کنید .

اگر دارای نام کاربری و رمز عبور هستید باید نام کاربری خود را در این قسمت وارد کنید و زمانی که برای اولین بار به سرور متصل می شوید باید رمز عبور خود را هم وارد کنید .

هم اکنون از شما خواسته می شود تا نامی را برای محل شبکه (network location) انتخاب کنید . هر نامی که دوست دارید را وارد کنید با این نام سرور FTP شما با همان نام نشان داده می شود و این به شما کمک می کند که دقیقا به کدام سرور می خواهید متصل شوید .

بعد از اتمام کارهای بالا درصفحه This PC ، سرور FTP در زیر قسمت “Network locations” نشان داده می شود . دانلود و آپلود فایل ها را از طریق کپی/الحاق (copying\pasting) کردن آنها در این پوشه انجام دهید .

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz