شیرینی نخودچی

شیرینی نخودچی از مجموعه دستورغذایی هایی است که بخش آشپزی سایت آشپزباشی، طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.

شیرینی نخودچی یکی از محبوب ترین شیرینی های ویژه نوروز می باشد که می توانید دستور تهیه آن را در سایت آشپزباشی ملاحظه کنید.

نکاتی در رابطه با تهیه شیرینی نخودچی :

۱- برای تهیه این شیرینی نوروزی خوشمزه می توانید از بسته ویژه نوروز آشپزباشی استفاده کنید.

۲- فر را روی ۱۷۵ درجه از پیش روشن کنید.

۳- آرد نخودچی را برای نتیجه بهتر الک کنید .

۴- می توانید برای تزیین از پودر پسته استفاده کنید .

  1. شکر یا پودر قند را در ظرفی بریزید و روغن جامد یا کره را به آن اضافه کنید و هم بزنید، سعی کنید حداقل به مدت ۵ دقیقه به طور مداوم این مواد را با هم خوب هم بزنید تا کرم نرم و لطیفی به دست آید.
  2. آرد نخودچی را با پودر هل الک کنید، سپس به مواد اضافه کنید و تا زمانی که خمیرتان یکدست شود به ورز دادن ادامه دهید. بعد از این مرحله، خمیرتان را بگذارید تا نصف روز استراحت کند تا ور بیاید.
  3. بعد از استراحت دادن به خمیر، خمیرتان را در ظرفی مسطح پهن کنید و با وردنه آن رابه طور یک دست و هم قطر در آوردید .با قالب های مخصوص این کار خمیرتان را تا انداره ای که مواد تمام شود قالب بزنید. توجه کنید که قالب های کوچکی که معولا برای شیرینی نخودچی به کار می برند، قالب های کوچه ستاره ای و چهار گوش هستند ولی شما میتوانید با توجه به سلیقه خودتان هر قالبی با هر شکلی انتخاب کنید. خمیر های قالب زده را همزمان که قالب می زنید در سینی چرب شده به فاصله های یکسان از هم بچینید.
  4. در نهایت روی نخودچی هایی که در سینی چیده اید به مقدار دلخواهتان پودر پسته بریزد و سینی را در فر با حرارت ۱۷۵ درجه سانتی گراد به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید تا بپزد. لازم به ذکر است که بدانید فر را قبل از استفاده، حداقل ۱۵ دقیقه بگذارید تا گرم شود.

پست های مرتبط

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz