شمخانی: برای مقابله با هر گونه بدعهدی برنامه داریم

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورایعالی امنیت ملی با اشاره به تلاش لابی صهیونیسم در هیئت حاکمه آمریکا برای تاثیرگذاری بر روند اجرای تعهدات واشنگتن در اجرای برجام، اظهار داشت: برجام نشان روشنی از قدرت نرم جمهوری اسلامی در مقابله با نظام سلطه بوده و ما ضمن دفاع بدون تنازل از حقوق قانونی خود برای مقابله با هر گونه بدعهدی و بی‌مسئولیتی محدود و فاحش، برنامه داریم.

به گزارش ایرنا، علی شمخانی عصر شنبه در دیدار با رمضان عبدالله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تقدیر از مواضع اصولی جهاد اسلامی فلسطین که در بیانیه ۱۰۰ ماده‌ای اخیر این جنبش مورد تاکید قرار گرفت، اظهار داشت: هر راهبرد دیگری غیر از تداوم مقاومت در برابر رژیم کودک‌کش صهیونیستی حرکت به سمت سراب است.

شمخانی با بیان اینکه مهمترین اولویت جهان اسلام حمایت از آرمان فلسطین و آزادی قدس شریف است، تاکید کرد: هر گونه اقدامی که موجب ایجاد انحراف در مسیر مبارزه با رژیم صهیونیستی به عنوان اصلی‌ترین تهدید جهان اسلام شود خیانت به مسلمانان جهان تلقی می‌شود.

وی با اشاره به کنگره عظیم اربعین در سال جاری که در آن میلیون‌ها انسان آزاده با مذهب و ملیت مختلف شعار محوری حمایت از فلسطین را سر دادند، افزود: امروز حامیان فلسطین در سراسر جهان معتقدند تنها راه پیروزی و احقاق حق مردم، تکیه بر اراده داخلی و مقاومت اسلامی است.

دریابان شمخانی، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه را شریک راهبردی گروه‌های تروریستی و تکفیری که ایجادکننده فتنه برادرکشی در جهان اسلام هستند عنوان کرد و گفت: ارائه سلاح، درمان مجروحان و کمک‌های اطلاعاتی و مالی تنها بخشی ازحمایت ر‍ژيم صهیونیستی و متحدانش از تروریست‌های تکفیری برای کشتار مسلمانان و تشدید درگیری‌ها در کشورهای اسلامی است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی، شکست سنگین تروریست‌های تکفیری و حامیان منطقه‌ای و غربی آنها در سوریه و عراق را سرنوشتی محتوم برای کلیه متجاوزان و سلطه‌گران عنوان کرد و اظهار داشت: زمان اعمال اراده سیاسی به ملل مظلوم با سلاح پول وخشونت و جنایت سپری شده و به وعده الهی، آینده متعلق به مستضعفان و محرومان است.

رمضان عبدالله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت‌های رهبری، دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین، افزود: تنها حکومتی در جهان که به‌صورت واقعی از آرمان فلسطین حمایت و پشتیبانی كرده و رژیم جعلی صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسد، جمهوری اسلامی ایران است.

وی با تقبیح حاکم شدن سیاست‌های تفرقه‌آمیز در جهان اسلام که موجب کاهش حساسیت نسبت به فلسطین و استیفای حقوق مردم مظلوم آن شده است، اظهار داشت: برخی کشورهای عربی با تلاش برای مقابله با جمهوری اسلامی که عامل ثبات و صلح در منطقه است مسیر تضعیف جبهه مقاومت و همکاری با دشمنان جهان اسلام را می‌پیمایند.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای نظامی

Sorry. No data so far.