سیاستمداران برای دانشجویان چه گفتند؟!

دانشگاه‌های تهران، علم و صنعت، صنعتی شریف، فردوسی مشهد، صنعتی اصفهان، کاشان، امیرکبیر، شهید بهشتی، علامه و …. امروز به مناسبت ۱۶ آذر شاهد حضور و سخنرانی شخصیت‌های مختلف سیاسی بودند که برخی از این مراسم با حواشی هم همراه بود، مطالب مرتبط با این مراسم‌ها را می‌توانید در لینک‌های اخبار سیاسی ایسنا بخوانید.

*صادقی در دانشگاه تهران: از شیوه برخورد با پرسش یک نماینده تعجب می‌کنم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برای من عجیب است که چرا اینگونه با سوال یک نماینده مجلس برخورد می‌شود؛ من ادعا نکردم که حساب‌های شخصی در قوه قضائیه وجود دارد بلکه تنها این پرسش را مطرح کردم که بیایید و بگویید این حساب‌ها چیست و کدام حق قانونی و موازین شرعی این اختیار را برای به وجود آمدن این حساب‌ها داده است.

*محسنی‌اژه‌ای در دانشگاه تهران: شکایات از صادقی ربطی به وظیفه نمایندگی‌اش ندارد

سخنگوی دستگاه قضا توضیحاتی را در خصوص برخی پرونده‌های قضایی از جمله بابک زنجانی و محمود صادقی و … ارائه کرد.

*توکلی  در دانشگاه آزاد اراک بر هوشیاری سیاسی جنبش‌های دانشجویی

یک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: هوشیاری سیاسی جنبش دانشجویی و فعالیت بدون تبدیل شدن به ابزاری برای قدرت‌طلبان، شرط لازم برای مصون ماندن این قشر از سقوط در دره هولناک وطن‌فروشی است.

*کولایی در دانشگاه تهران: تنها راه اصلاح جامعه از صندوق انتخابات می‌گذرد

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: نهاد انتخابات با تمام ناملایمت‌ها و دخل و تصرف‌هایی که در آن انجام می‌شود امروز فراروی ما قرار گرفته تا تلاش‌ها و هزینه‌های سنگین‌مان را با تکیه بر آن ثمربخش سازیم.

* نجفی در دانشگاه شهید بهشتی: در کشوری که نایب رئیس مجلسش اجازه سخنرانی ندارد می‌توان پیشرفت کرد؟

قائم‌مقام حزب اعتماد ملی با انتقاد از برخوردهای امنیتی و پلیسی در دانشگاه‌ها، گفت که دانشگاه‌ها نباید پادگان شوند.

*انتقاد حکیمی‌پور در دانشگاه علامه از شهرداری تهران نسبت به عدم پاسخگویی درباره فساد مالی

دبیرکل حزب اراده ملت ایران با بیان اینکه از سال ۹۲ تا به حال در شورای شهر است، گفت: در این مدت هنوز پاسخ خود را پیرو مسائل مالی و فساد در شهرداری نگرفته‌ام و ما شهید نداده‌ایم که در شرایط اینچنینی باشیم

*کوچک‌زاده در دانشگاه تهران: خاتمی بنیانگذار عادی سازی رابطه با آمریکا بود

یک نماینده سابق مجلس،‌ گفت: هنوز هم می‌گویند رهبری موافق برجام بوده است، این در حالی است که رهبری همواره درباره آمریکا هشدار داده و خواستار برپایی اقتصاد مقاومتی بودند.

* منتجب‌نیا در دانشگاه شهید بهشتی:سکوت دانشگاه‌ افتخار نیست

قائم‌مقام حزب اعتماد ملی با انتقاد از برخوردهای امنیتی و پلیسی در دانشگاه‌ها، گفت که دانشگاه‌ها نباید پادگان شوند.

انصاری در دانشگاه علم و صنعت: پروژه ملی برجام با سیاست‌گذاری دقیق رهبری انجام شد

معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به بدعهدی آمریکا در تمدید تحریم ها گفت: سند برجام سند بین ایران و آمریکا نیست بلکه سند بین المللی معتبری است و البته ما در برابر این بدعهدی آمریکا مقابله به مثل دندان شکنی خواهیم داشت.

* احمد مازنی در دانشگاه علم و صنعت: مسوولان به جای تریبون‌ها، حرفهایشان را رو در رو بهم بزنند

نماینده تهران در مجلس با تاکید بر اینکه اصلاح امور با طرح گفت‌وگوی ملی محقق می‌شود گفت:‌ گفت‌وگوی ملی یعنی مسئولان به جای اینکه از تریبون ها با هم گفت‌وگو کنند حرفهایشان را رو در رو بزنند.

* جلیلی در دانشگاه صنعتی شریف: عدم اعتماد به آمریکا توهم است یا واقعیت؟

مشاور رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد:کسانی توهم داشتند که اگر با آمریکا مذاکره کنیم مسایل ما حل می‌شود، ما به تعهدات خود عمل کردیم، اما باز هم تحریم شدیم.

* در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد؛ مناظره وکیلی و قاضی‌زاده‌هاشمی با موضوع چشم‌انداز انتخابات آینده

احسان قاضی‌زاده‌هاشمی، نماینده مردم فریمان در مجلس و عضو فراکسیون ولایت و محمدعلی وکیلی، نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید با موضوع چشم‌انداز انتخابات آینده و شرایط کنونی کشور با یکدیگر مناظره کردند.

*ضرغامی در دانشگاه صنعتی اصفهان: امروز دولت در حال خدمت است

رییس پیشین صدا و سیما با بیان اینکه امروز دولت در حال خدمت است، گفت: رهبری یک تعبیری دارند در خصوص علم‌کشی یعنی وقتی کسی زیر بار مسئولیت رفت باید عرقش را خشک کنیم. امروز دولت زیر همان علم است.

*انتقاد فاطمه هاشمی از لغو سخنرانی‌اش در دانشگاه کاشان+ پاسخ دانشگاه

هفته گذشته در پی اعلام برنامه های روز دانشجو در دانشگاه‌های استان اصفهان،  سخنرانی فاطمه هاشمی رفسنجانی در دانشگاه کاشان در عصر روز دوشنبه ۱۵ آذر،از برنامه‌هایی بود که به صورت پراکنده در شبکه‌های اجتماعی مطرح می شد.

*در دانشگاه ایلام؛ انتقاد احسان شریعتی نسبت به لغو برخی سخنرانی‌ها

احسان شریعتی، طی سخنانی از شرایطی که باعث می‌شود سخنرانی یک نماینده مجلس اجازه برگزاری نیابد انقاد کرد.

*مطهری در دانشگاه امیرکبیر: حکومت‌ها اگر نقد نشوند فاسد می‌شوند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مبارزه با استعمار خارجی و استبداد داخلی منحصر به زمان خاصی نیست، گفت که برخی نشانه‌های استبداد در داخل دیده می‌شود.

* اولاد قباد در دانشگاه امیرکبیر: پیگیر فسادهای مالی در مجلس هستیم

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت که نمایندگان فسادهای اداری و مالی و رانت‌خواری را مورد پیگیری قرار می‌دهند.

*سلحشوری در دانشگاه امیرکبیر:حتی اگر قانون به نفعمان هم نبود باید پایبندش باشیم

رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: افتخار دانشجویان، منتقدبودن ، مستقل بودن و مخالفتشان با افراطی گری است. دانشجویان دیگر نمی گذارند که جامعه از مسیر امید و آرامش خارج شود.

*جانشین فرمانده کل سپاه در استان گلستان: دانشجویان پرچمداران آزاد اندیشی هستند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه دانشجویان پرچمداران آزاد اندیشی، استکبارستیزی، عدالت خواهی و استقلال خواهی در مفهوم حقیقی آن هستند، گفت: استقلال در منطق دانشجویان ما آرایه متنوعی از مفاهیم به هم پیوسته استقلال اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است.

*سخنرانی حمید رسایی در بجنورد لغو شد

سخنرانی حمید رسایی به مناسبت ۱۶ آذر در میان دانشجویان  به دلیل بارش باران و بدی هوا و کنسل شدن پرواز تهران به بجنورد لغو شد.

*دانشجویان در سال آخر حضور رییس جمهور در دانشگاه چه گفتند؟

دانشگاه تهران امروز به مناسبت سالگرد روز دانشجو (۱۶ آذر) مهمان ویژه ای داشت. رئیس جمهور مانند سال‌های گذشته امسال هم به یکی از دانشگاه‌های کشور رفت تا علاوه بر شنیدن سخنان دانشجویان برای آن‌ها سخنرانی کند.

*کرباسچی از سخنرانی در دانشگاه علامه طباطبایی صرف‌نظر کرد

دبیر کل حزب کارگزاران در واکنش به شعار جمعی از دانشجویان مخالف خود در دانشگاه علامه طباطبایی از سخنرانی در مراسم روز دانشجو صرف نظر کرد.

*روز دانشجوی کم‌فروغ انجمن اسلامی مستقل

برنامه بزرگداشت روز دانشجو که توسط انجمن اسلامی مستقل دانشگاه تهران برگزار شد بدون حضور سخنرانان از پیش اعلام‌شده و تنها با سخنرانی حسن عباسی پایان یافت.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای دولت

Sorry. No data so far.

آخرین خبرهای این سرویس