سلامت برون گراها تضمین شده است!

این افراددوست دارند که سرخوش، اجتماعی، رقابت جو، سریع و واقع گرا باشند. برای آنها هر چیزی که شفاف تر و مشخص تر باشد بهتر است از فواید این نوع شخصیت داشتن بدانید!
مطالعات محققان دانشکده پزشکی دانشگاه ناتینگهام انگلستان نشان می دهد که سیستم ایمنی افراد برون گرا قوی تر است و این افراد سالم ترهستند.صفت برون گرایی (Extraversion) یکی از پنج تئوری مطرح شده در مورد شخصیت انسان است. معمولا به افرادی که تمام احساسات خود را بیان می کنند، پر حرف هستند و رفتارشان سرشار از انرژی است، برون گرا گفته می شود. در مقابل، افراد درون گرا (introversion) معمولا از بیان احساسات اجتناب می کنند، معمولا ساکت هستند و تفکرات و نگرششان را برای خود نگه می دارند.

در این تحقیقات ۱۲۱ داوطلب بالغ و سالم شرکت کردند.

در این تحقیقات تمام ویژگی های شخصیتی و همچنین فعالیت ژن ها در گلبول های سفید خون که نقش مهمی در سیستم ایمنی دارند مورد بررسی قرار گرفت.

نتایج تحقیقات نشان می دهد که بیان ژن (expression) التهاب در افراد برون گرا بیشتر است و همین امر باعث می شود که بدن افراد برون گرا به طور موثری با عفونت مقابله می کند.

بیان ژن فرآیندی است که در آن از اطلاعات درون ژن استفاده می شود.

این مطالعات یافته های ارزشمندی را در زمینه ارتباط ویژگی های شخصیتی و مکانیسم های بیولوژیکی مشخص می کند.

تحقیقات انجام شده در همین زمینه در سال ۲۰۱۲ میلادی نشان می دهد که احتمال بروز بیماری های قلبی عروقی در افراد خودشیفته بیشتر از افرادی است که این ویژگی را ندارند.

نتایج این تحقیقات در نشریه Psychoneuroendocrinology منتشر شده است

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz