سقوط جسمی ناشناخته در میانمار

جسمی فلزی و شناخته نشده روز دهم نوامبر از آسمان در منطقه‌ای دورافتاده و کوهستانی در میانمار سقوط کرده‌است.

براساس گزارش ديسكاوري، اين جسم فلزي استوانه‌اي شكل كه طول آن ۳٫۷ متر و شعاع آن ۱٫۵ متر است، در روستايي به نام لون‌خين در نزديكي يك معدن يشم سقوط كرده‌است. روستاييان صبح زود با صداي انفجار و لرزش از خواب بيدار شدند و اگرچه كسي از اين حادثه آسيبي نديد، اما جسم بيگانه چادر يكي از معدنچيان را نابود كرد و به آتش كشيد.

اين جسم درنگاه اول شبيه به قطعه‌اي از يك هواپيما است. روستاييان ابتدا فكر كردند يك موتور هواپيما پيدا كرده‌اند زيرا مقدار زيادي ديود و كابل مسي در كنار اين جسم يافتند. با اين همه مقامات دولتي ميانمار مي‌گويند هنوز موفق به شناسايي اين جسم نشده‌اند.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-11-13 06:20:56Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

يكي از مقامات دولتي از سازمان هوانوردي اين كشور مي‌گويد جسم بيشتر به يه بوستر راكت شباهت دارد تا قطعه‌اي از يك هواپيماي تجاري. يك روز پيش از اين رويداد چين از پرتاب موفقيت‌آميز راكت لانگ مارچ ۱۱ به همراه پنج ماهواره و يك فضاپيماي تجربي ردياب ليزري به فضا خبر داد.

زباله‌هاي فضايي پسماندهايي عادي از پرتاب فضاپيما يا راكت به شمار مي‌روند، اگرچه احتمال اينكه فردي به واسطه سقوط اين زباله‌ها به زمين دچار آسيب‌ديدگي شود بسيار كم است، اما محققان مي‌گويند احتمال برخورد تكه‌اي از زباله‌هاي فضايي با يكي از هفت ميليارد جمعيت زمين يك در ۳۲۰۰ نفر است.

فضا به واسطه اكتشافات پيشين مملو از زباله‌هاي فضايي است. در سال ۲۰۱۰ گفته شد دست كم ۵۰۰ هزار زباله فضايي هم اندازه تيله يا بزرگتر در فضا در چرخشند، همچنين ناسا مي‌گويد بيش از ۲۰ هزار قطعه زباله فضايي بزرگ‌تر از توپ تنيس در فضا سرگردانند.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای علمی

Sorry. No data so far.

آخرین خبرهای این سرویس