سامانه جایگاه علم و نوآوری ایران در جهان رونمایی می‌شود

پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) با پشتیبانی دبیرخانه شورای‌عالی علوم، تحقیقات و فناوری سامانه «جایگاه علم، فناوری و نوآوری ایران در جهان (نما)» را رونمایی می‌کند.

به گزارش ایسنا سامانه «جایگاه علم، فناوری و نوآوری ایران در جهان (نما)» کوششی برای شناسایی، توصیف و گزارش درست و روزآمد جایگاه کشور در شاخص‌های کلیدی جهانی علم، فناوری و نوآوری است.

«نما» ساختاری است که شاخص‌های کلیدی جهانی علم، فناوری و نوآوری را ارائه می‌دهد و قادر است امتیاز و رتبه ایران را در ابعاد گوناگون گزارش ‌دهد. این سامانه با گرد آوردن شاخص‌های گوناگون در کنار هم ابزاری برای کاربران فراهم می‌کند که با آمیختن آنها دریافت بهتری از وضع موجود و روندها پیدا کنند.

این شاخص‌ها در ۷ گروه جایگاه پژوهشگران، جایگاه نشریه‌های علمی، جایگاه مؤسسه‌ها در نظام‌های فراگیر رتبه‌بندی، جایگاه مؤسسه‌ها در نظام‌های موضوعی رتبه‌بندی، جایگاه مؤسسه‌ها در نظام‌های رتبه‌بندی وبگاه‌ها، جایگاه ایران در نمایه‌های استنادی و جایگاه ایران در رتبه‌بندی‌های علم، فناوری و نوآوری دسته‌بندی شده‌اند.

مدیران، سیاست‌گذاران و پژوهشگران علم، فناوری و نوآوری می‌توانند با «نما» به گزارش بیش از ۷۰ شاخص جهانی دسترسی یابند و از آنها در تصمیم‌گیری و سیاستگذاری و پژوهش بهره ببرند.

علاوه بر آن در این سامانه جایگاه ایران میان کشورهای منطقه و جهان گزارش می‌شود. از آنجایی که داده‌های تاریخی در برنامه‌ریزی‌ها کاربرد بسیاری دارند، روند جایگاه کشور در هر شاخص در چند سال گذشته نیز آمده است.

این سامانه در روز چهارشنبه، ۳ آذر ماه جاری در یکصد و چهل و هشتمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با حضور دکتر احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رونمایی می‌شود.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای آموزش

Sorry. No data so far.

آخرین خبرهای این سرویس