سامانه بارشی روز شنبه فعال‌تر می‌شود

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش دما در نوار شمالی کشور از روز شنبه، از فعالیت گسترده سامانه بارشی کشور در این روز خبر داد.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: براساس تحلیل داده‌ها و نقشه های هواشناسی، امروز (پنجشنبه ۱۰ فروردین)، در مناطقی از شمال شرق، شرق، نواحی مرکزی، دامنه های البرز مرکزی افزایش ابر، رگبار پراکنده باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود که در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور گاهی با وزش باد شدید همراه خواهد بود.

وی افزود: این موج روز جمعه در شمال شرق کشور سبب بارش پراکنده و وزش باد شده و به تدریج از کشور خارج می شود و در ادامه شاهد افزایش دما در نیمه شمالی کشور بویژه در سواحل دریای خزر خواهیم بود و از بعدازظهر جمعه با ورود یک سامانه بارشی دیگری در شمال غرب، غرب و مناطقی از جنوب غرب و جنوب کشور ابرناکی و رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روز شنبه ۱۲ فروردین، با نفوذ جریان های شمالی ضمن کاهش دما در نوار شمالی کشور بارش ها در شمال غرب و غرب تشدید می شود، افزود: در نتیجه فعالیت این سامانه، گستره بارش ها سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز و به تدریج مرکز، شمال شرق و شرق کشور را فرا می گیرد و سبب بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد و در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهد شد که در ارتفاعات البرز و مناطق سردسیر شمال غرب کشور بارش برف هم دور از انتظار نیست.

  • دریای خزر روزهای جمعه و شنبه مواج است

به گفته وظیفه، اوایل وقت روز جمعه در جنوب غرب کشور پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست، همچنین روز جمعه خلیج فارس و روزهای جمعه و شنبه دریای خزر مواج پیش بینی می شود.

وی در مورد وضعیت جوی تهران در روزهای آینده نیز گفت: آسمان تهران در روز جمعه ۱۱ فروردین، قسمتی ابری، اوایل شب ابری، به تدریج بارش پراکنده، همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۲۲ و ۱۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود، همچنین در روز شنبه ۱۲ فروردین، نیمه ابری، در بعدازظهر رگبار و رعد و برق و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۹ و ۱۳ درجه سانتیگراد خواهد بود.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

آخرین خبرهای این سرویس