زنجفیل یا زنجبیل ، گنجی در زیر خاک

زنجبیل از جمله گیاهان دارویی است که محققان مطالعات بسیاری روی خواص آن انجام داده اند و بسیاری از گفته های پیشینیان در مورد خواص درمانی این گیاه تاکنون در آزمایش های پزشکی تایید شده است. علاوه بر این، می توان از این گیاه برای پیشگیری از حالت تهوع ناشی از شیمی درمانی و عمل جراحی نیز استفاده کرد.
اگرچه معمولا از زنجبیل به عنوان ریشه آن گیاه نام برده می شود ولی در اصل قسمت مورد استفاده این گیاه، ساقه متورم شده زیرزمینی آن است که «ریزوم» نام دارد.
زنجبیل همچنین با خاصیت ضدالتهابی بالا برای تسکین درد و مشکلات مفصلی مفید است. زنجبیل همچنین برای تسکین تب،سردرد، برونشیت و پیشگیری از لخته شدن خون خاصیت دارد.
بررسی های انجام شده روی حیوانات مبتلا به دیابت نیز نشان داده است که مصرف زنجبیل می تواند میزان قندخون و کلسترول بد را کاهش دهد و فشارخون را نیز پایین آورد. هر چند نتایج این مطالعات در نمونه های انسانی هنوز گزارش نشده است.
همچنین برخی افراد مبتلا به روماتیسم برای کاهش التهاب مفاصل و بافت های ماهیچه ای به مصرف این گیاه روی می آورند.زنجبیل در عین حال برای کاهش مشکلات و ناراحتی های عصبی نیز تجویز می شود.
نظیر حالت تهوع، سوء هاضمه، بی اشتهایی و سرما خوردگی تاثیر چشمگیر دارد.
اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz