زنجبیل مسکن گیاهی برای کاهش درد

زنجبیل از سال های دور به عنوان گیاهی سنتی برای تسکین درد و کاهش التهابات در کشورهای شرقی مورد استفاده قرار می گیرد که اخیرا یک محقق علوم تغذیه  با تحقیقات بر روی این گیاه آن را به عنوان یک مسکن طبیعی فوق العاده به جهانیان توصیه کردذه است.

امروزه در بسیاری از کشورهای غربی از جمله آمریکا از زنجبیل در طبخ مواد غذایی و یا تهیه نوشیدنی های مختلف استفاده می کنند, به خاطر این که برخی تحقیقات علمی ثابت کردند که مصرف ریشه زنجبیل به دلیل دارا بودن ترکیبات ضد التهابی می توانند با ترکیبات التهاب زا و سمی در بدن مقابله و اثر آنها را بر روی بدن خنثی نمایند, به همین دلیل بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که به جای مصرف قرص های مسکن، از زنجبیل در غذا و نوشیدنی های خود استفاده نمایید.

چون زنجبیل می تواند در کاهش سردرد ,  بهبود التهاب عضوهای آسیب دیده توده اسکلتی, کم کردن درد دوران قاعدگی در خانم ها, بهبود آمادگی جسمانی ورزشکاران و تقویت سیستم عضلانی بدن نقش موثری ایفاء نماید.

زنجبیل تسریع کننده آسیب دیدگی های ورزشی :

برخی مطالعات علمی ادعا می کنند که زنجبیل حتی می تواند به عنوان یک مکمل نیروزا برای ورزشکاران مطرح باشد, چون همانگونه که عنوان شد مواد ضد التهابی موجود در زنجبیل می توانند با ترکیبات و مواد زاید موجود در بدن مقابله نمایند و به این ترتیب باعث تقویت بنیه بدنی شوند.

بهترین روش استفاده از زنجبیل :

با وجود این که قرص ها و شربت های زنجبیل به عنوان مکمل های غذایی در بازار وجود دارند. اما پزشکان و متخصصان علومتغذیه بر این باورند که استفاده از مقدار کمی زنجبیل تازه در غذا و نوشیدنی ها اثرات موثری بر سلامت بدن خواهد داشت, البته توصیه می شود که به دلیل طعم تندی که زنجبیل دارد, حتما باید در مقادیر کم و همراه با سایر مواد غذایی و نوشیدنی ها استفاده شود.

زنجبیل در چه مواد غذایی و نوشیدنی ها اثر فارغ العاده دارد ؟

بهترین ماده غذایی که زنجبیل می تواند با آن استفاده شود, چای سبز است.

مطالعات محققان علوم سلامت نشان داده که مصرف مقدار کمی زنجبیل در حدود ۱ تا ۲ گرم در چای سبز می تواند عفونت های تنفسی و سردردهای ناشی از بروز خستگی یا سرماخوردگی را تا حد زیادی بهبود دهد.

در ضمن می توان مقدار کمی از زنجبیل را بر روی سالاد سبزیجات خود رنده و مصرف نمایید, به علواه این که حضور زنجبیل در سوپ و یا همراه با غذاهای پروتئینی مانند خوراک مرغ و یا گوشت هم اثرات مثبتی بر بدن بر جای می گذارد.

آیا در همه وعده غذایی روزانه می توان زنجبیل خورد ؟

باید توجه کنید که مصرف زیاد زنجبیل هم باعث بروز عوارضی همچون تپش قل , اسهال , دل درد و .. خواهد شد که توصیه می شود در زمان احساس درد مقدار کمی از زنجبیل را به همراه مواد غذایی دیگر استفاده کنید.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz