روياي رفتن به باغملك خوزستان براي اهالي كهگيلويه عملي مي‌شود

ساكنان بخش ديشموك در شمال شهرستان كهگيلويه از گذشته‌هاي دور تاكنون آرزو داشتند ارتباط اين بخش با شهرستان باغملك از توابع استان خوزستان برقرار شود و اينك كوهستان تنگ چويل مغلوب راهسازان شده و روياي رفتن به باغملك از راه ديشموك بزودي محقق مي‌شود.

به گزارش ايرنا، براي اهالي اين دو منطقه باور نكردني است كه در كوهستان تنگ چويل ديشموك كه زماني داراي يك كوره راه مالرو بود امروز جاده ساخته شود.بكي از شهروندان ديشموكي اظهار كرد: در صورت احداث جاده ديشموك – باغملك از تنگ چويل مسير ۶ ساعته اين جاده به ۲۵ دقيقه كاهش مي‌يابد.

موسي رحيمي افزود: انتظار مي‌رود مسوولان براي اين موضوع اهتمام ويژه داشته باشند و براي تخصيص اعتبار لازم به اين پروژه از هيچ تلاشي فرو‌گذاري نكنند.

شهردار ديشموك نيز گفت: عبور راه ارتباطي بخش ديشموك از مارگون بويراحمد كه موجب كاهش ۱۲۰ كيلومتري مسير مركز استان با شهر ديشموك است نقش بسزايي در توسعه اين بخش و بخش‌هاي چاروسا و قلعه ريسي دارد.

محمدباقر رهبرافزود: در صورت عبور اين راه و مسير جاده ديشموك ـ صيدون از توابع شهرستان باغملك خوزستان ارتباط با استان خوزستان راحت‌تر صورت مي‌گيرد.

وي با اشاره به اين‌كه ارتباط با استان‌هاي خوزستان و چهارمحال بختياري از طريق بهره‌برداري از جاده مارگون ـ ديشموك امكان‌پذير خواهد بود، بيان كرد: با اين وجود بخش‌هاي ديشموك، چاروسا و قلعه ريسي مسير توسعه را با شتاب بيشتري طي مي‌كنند.

وي عنوان كرد: هم اكنون بايد از بخش‌هاي ديشموك، چاروسا و قلعه رئيسي مسافت ۳۶۰ كيلومتري را طي كرد تا به ياسوج مركز استان كهگيلويه و بويراحمد رسيد.

ساخت راه ارتباطي بخش ديشموك به منطقه صيدون در شهرستان باغملك بدليل ارتباطات فاميلي و مناسبات اقتصادي از جمله فعاليت‌هاي كشاورزي ساكنان اين دو منطقه امري اجتناب‌ناپذير بوده است.

مديركل راه و ترابري كهگيلويه و بويراحمد گفت: احداث راه ارتباطي بخش‌هاي چاروسا و ديشموك از توابع شهرستان كهگيلويه به شهرستان باغملك از توابع استان خوزستان امري ضروري است و پل ۱۰۰ متري تنگ چويل در همين راستا مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد.

منوچهر حبيبي با اشاره به اين‌كه پل ۱۰۰ متري تنگ چويل هم اكنون ۷۰ درصد پيشرفت فيزيكي دارد، افزود: اين پروژه با اعتباري افزون بر هفت ميليارد و ۵۶۷ ميليون ريال طبق فهرست بهاي راه سال ۸۵ انعقاد قرارداد شده است.

 

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای ایران گردی

Sorry. No data so far.