روش های خلاقانه برای کاشتن بذر

آیا پس از اتمام زمستان تصمیم گرفته اید که در باغچه ی خود دانه بکارید؟ در زمین های کشاورزی نیز پایان سرمای سوزان، بهترین موقع شروع کشاورزی است. اگر می خواهید از کسانی که دانه می کارند الهام بگیرید، ما در این چگونه چند نکته ی مفید برای کمک به شما که می خواهید شروع به کاشتن کنید قرار دادیم.

۱

چگونه از روش های خلاقانه برای کاشتن بذر استفاده کنیمگلدان های روزنامه ای
این گلدان های روزمانه پیچ شده، به سادگی ساخته می شوند و نیاز ندارید برای ساختنشان پول خرج کنید. شما باید آن ها را هنگامی که دانه ها می خواهند از خاک بیرون بیایند در زمین فرو برید.

۲

چگونه از روش های خلاقانه برای کاشتن بذر استفاده کنیمگلخانه ی چتری
خریدن یا ساختن گلخانه تلاش و هزینه ی بالایی می طلبد، اما راه های ساده تری نیز وجود دارند. یک گلخانه ی چتری کمتر از ۱۰۰ هزار تومان هزینه دارد و درست کردنش هیچ وقتی از شما نمی گیرد.

۳

چگونه از روش های خلاقانه برای کاشتن بذر استفاده کنیمگلدان ها ی خود آبیار
دو بطری دو لیتری را بردارید و این گلدان های خود آبیار را بسازید تا میزان رطوبت خاک را یکنواخت گردانید. آسان به نظر می آید، مگر نه؟ این به درد کسانی می خورد که فراموش می کنند گیاهانشان را به موقع آب یاری کنند.

۴

چگونه از روش های خلاقانه برای کاشتن بذر استفاده کنیمظروف یکبار مصرف برای جوانه ی گندم
سری بعد که فست فود خریدید ظرف آن را نگه دارید تا از آن به عنوان سینی بذر جوانه ی گندم استفاده کنید. می توانید با بذر کاهو شروع کنید. تنها چیزی که نیاز دارید چند سوراخ و ظرفی ساخته شده از ظروف یکبارمصرف است.

۵

چگونه از روش های خلاقانه برای کاشتن بذر استفاده کنیمپوسته ی تخم مرغ
این راه، یک راه زیست تخریب پذیر و مناسب برای کاشتن بذر هاست و هنگامی که آن ها آماده کاشته شدن می شوند می توانید آن ها را در زمین فرو برید. سری بعد که در آشپزی از تخم مرغ استفاده کردید، پوسته ی آن را بیرون نیاندازید. آن را تمیز کنید و مقداری خاک و بذز در آن بریزید و منتظر شوید تا جوانه بزنند.

۶

چگونه از روش های خلاقانه برای کاشتن بذر استفاده کنیمظرف سر و ته کاشتن گوجه فرنگی
بیشتر مردم گوجه فرنگی را بیرون زمین و در گلدان می کارند ولی این یک راه جذاب است. بار دیگر ما از بطری های ۲ لیتری استفاده می کنیم و آن ها را برعکس آویزان می کنیم به طوری که سر گیاه از در آن خارج شود. این گوجه فرنگی ها نیازی به داربست ندارند.

۷

چگونه از روش های خلاقانه برای کاشتن بذر استفاده کنیمظروف ساخته شده از خمیر کاغذ
اگر در اطراف خانه ی شما کاغذ هایی پخش و پلا شده اند می توانید آن ها را با آب مخلوط کنید و این ظروف کاغذی را بسازید. این یکی دیگر از روش های زیست تخریب پذیر است. بنابرین می توانید به راحتی آن ها را داخل خاک قرار دهید. همچنین می توانید از مقوای شانه های تخم مرغ هم استفاده کنید.

۸

چگونه از روش های خلاقانه برای کاشتن بذر استفاده کنیمگلدان های بارانی
این یکی به فضای بیشتری نیاز دارد، بنابرین محصولات بیشتری به دست خواهد آمد. گلدان بارانی روشی خلاقانه است تا در زمانی که هنوز هوا سرد است، کاشتن را آغاز کنیم و آن ها را در حجم بالا تولید کنیم.

۹

چگونه از روش های خلاقانه برای کاشتن بذر استفاده کنیمظروف دندانه دار
زمانی که به خاطر کاشتن بذر جایی برای نشستن ندارید، به نفعتان است که از این ظروف استفاده کنید. با این روش شما فضای خالی به دست می آورید و می توانید به راحتی کاشت و برداشت کنید.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz