روشهای برق انداختن طلا و نقره

طلا و نقره در اثر استفاده ی مداوم و برخورد با آب و حرارت حاصل از پخت و پز کم کم کدر می شوند و رسوب می گیرند. در صورتی که رسوب و کدرشدگی زیاد نیست می توان با روش های خانگی در این چگونه آنها را تا حد زیادی برق انداخت. در غیر این صورت مراجعه به طلافروشی و استفاده از روش های تخصصی بهترین نتیجه را دارد.

۱

چگونه طلا و نقره را برق بیاندازیمبهترین روش خانگی برای تمیز کردن طلا استفاده از آب جوش و کمی مایع شوینده است. آب را به دمای جوش برسانید و در ظرفی روی طلا بریزید. کمی مایع ظرفشویی در ان حل کنید و اجازه دهید حدود ده دقیقه در آب جوش بماند. سپس با استفاده از یک برس نرم طلا را شستشو دهید. این روش برای طلاهایی که دارای سنگ یا جواهر هستند مناسب نیست، زیرا ممکن است باعث ترک خوردن آنها شود. تنها طلاهایی که دارای سنگ الماس هستند می توانند حرارت آب جوش را تحمل کنند.

۲

در کنار آن می توانید از جوش شیرین نیز برای تمیز کردن طلای خود استفاده کنید. جوش شیرین را در کمی مایع ظرف شویی بریزید و با برس طلا را تمیز کنید. پس از چند دقیقه طلا را بشویید. این روش نیز برای جواهرآلات مناسب نیست اما اگر طلای شما دارای سنگ های بدلی است می توانید به روش فوق از جوش شیرین در تمیز کردن آن استفاده کنید.

۳

نقره جز فلزاتی است که پس از مدتی خود به خود سیاه می شود. در صورتی که از گرنبند نقره ی خود استفاده نمی کنید آن را درون یک تکه کاغذ یا آلمینیوم بپیچید تا کمتر در معرض هوا قرار گیرد. در صورتی که نقره های شما سیاه شده اند، کمی سرکه را در ظرف بریزید و حرارت دهید. سپس سرکه را روی نقره بریزید و با دستمال زبر محل را پاک کنید.

 

۴

یکی دیگر از روش های تمیز کردن نقره، استفاده از نمک است. انگشتر یا دستبند نقره ی خود را مدتی داخل آب نمک غلیظ بیندازید سپس با پارچه ی پرزدار ضخیم آن را چند دقیقه تمیز کنید.

۵

خمیر دندان نیز برای پاک کردن نقره و طلا تاثیر خوبی دارد و در بیرون کشیدن جرم از سطوح مختلف بسیار موثر است. کمی خمیر دندان روی مسواکی کهنه بریزید و با آن طلا یا نقره ی خود را تمیز کنید. سپس با آب گرم بشویید.

۶

برای تمیز کردن زیورآلات بدلی استفاده از روش های فوق مناسب نیست. به جای این، بدلیجات خود را با صابون و کمی آبلیمو و برس تمیز کنید.

۷

در صورتی که هیچ یک از روش های بالا نتیجه ی مطلوب را نداد، می توانید از کرم های جلادهی به طلا و نقره استفاده کنید. البته بهتر است کمتر از این کرم ها استفاده کنید زیرا در طولانی مدت با حذف لایه های طلا یا نقره باعث کاهش وزن زیورآلات شما می شوند.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz