روحانی از صبح فردا سفرهای خود به ۳ کشور اروپایی را آغاز می‌کند.

روحانی از صبح فردا سفرهای خود به ۳ کشور اروپایی را آغاز می‌کند.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در رأس هیئتی بلندپایه صبح فردا دوشنبه ۵ بهمن‌ماه به‌ دعوت نخست‌وزیر و رئیس‌جمهور ایتالیا به رم سفر می‌کند.

روحانی در سفر به ایتالیا پس از استقبال رسمی، ملاقات‌هایی با رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و سایر مقامات بلندپایه ایتالیا خواهد داشت.

همچنین دیدار با تعدادی از سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع بزرگ ایتالیا نیز در برنامه سفر به رم پیش‌بینی شده است.

حضور در واتیکان و ملاقات و گفت‌وگو با پاپ و نخست‌وزیر واتیکان از دیگر برنامه‌های رئیس‌جمهور در مرحله اول سفر خود به اروپا اعلام شده است.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام روحانی همچنین در روز چهارشنبه ۷ بهمن‌ماه و پس از اتمام برنامه‌ها در ایتالیا، رم را به‌ مقصد پاریس ترک می‌کند.

رئیس‌جمهور در سفرش به پاریس و پس از استقبال رسمی از سوی رئیس‌جمهور فرانسه، با وی دیدار و گفت‌‌وگو خواهد داشت و هیئت‌های عالی‌رتبه دو کشور نیز مذاکراتی مشترک خواهند داشت.

ملاقات و گفت‌وگو با مدیرکل یونسکو نیز از دیگر برنامه‌های رئیس‌جمهور در پاریس اعلام شده است.

همچنین دیدار تعدادی از سرمایه‌گذاران، مدیران اقتصادی و صاحبان ارشد صنایع بزرگ فرانسه  نیز برنامه‌ریزی شده است.

ملاقات‌های دوجانبه و چندجانبه، نشست و مصاحبه با سردبیران ارشد رسانه‌های اروپایی، ایتالیایی و فرانسوی، دیدار با نخبگان و اندیشمندان، نشست مشترک با صاحبان صنایع و سرمایه‌گذاران، از سایر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای رئیس‌جمهور در این سفر ۴ روزه اعلام شده است.

تعدادی از وزرا و مقامات کشورمان، رئیس‌جمهور را در این سفر همراهی خواهند کرد و اسناد متعددی نیز برای همکاری‌های دوجانبه در عرصه‌های مختلف از سوی آنان به امضا خواهد رسید.

همزمان با سفر رئیس‌جمهور، نشست‌های تخصصی و ملاقات‌هایی نیز میان سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی دو کشور انجام خواهد شد.

حجت‌الاسلام روحانی پنجشنبه ۸ بهمن‌ماه به کشور باز می‌گردد.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای دولت

Sorry. No data so far.

آخرین خبرهای این سرویس