روحانی از صبح فردا سفرهای خود به ۳ کشور اروپایی را آغاز می‌کند.

روحانی از صبح فردا سفرهای خود به ۳ کشور اروپایی را آغاز می‌کند.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در رأس هیئتی بلندپایه صبح فردا دوشنبه ۵ بهمن‌ماه به‌ دعوت نخست‌وزیر و رئیس‌جمهور ایتالیا به رم سفر می‌کند.

روحانی در سفر به ایتالیا پس از استقبال رسمی، ملاقات‌هایی با رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و سایر مقامات بلندپایه ایتالیا خواهد داشت.

همچنین دیدار با تعدادی از سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع بزرگ ایتالیا نیز در برنامه سفر به رم پیش‌بینی شده است.

حضور در واتیکان و ملاقات و گفت‌وگو با پاپ و نخست‌وزیر واتیکان از دیگر برنامه‌های رئیس‌جمهور در مرحله اول سفر خود به اروپا اعلام شده است.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام روحانی همچنین در روز چهارشنبه ۷ بهمن‌ماه و پس از اتمام برنامه‌ها در ایتالیا، رم را به‌ مقصد پاریس ترک می‌کند.

رئیس‌جمهور در سفرش به پاریس و پس از استقبال رسمی از سوی رئیس‌جمهور فرانسه، با وی دیدار و گفت‌‌وگو خواهد داشت و هیئت‌های عالی‌رتبه دو کشور نیز مذاکراتی مشترک خواهند داشت.

ملاقات و گفت‌وگو با مدیرکل یونسکو نیز از دیگر برنامه‌های رئیس‌جمهور در پاریس اعلام شده است.

همچنین دیدار تعدادی از سرمایه‌گذاران، مدیران اقتصادی و صاحبان ارشد صنایع بزرگ فرانسه  نیز برنامه‌ریزی شده است.

ملاقات‌های دوجانبه و چندجانبه، نشست و مصاحبه با سردبیران ارشد رسانه‌های اروپایی، ایتالیایی و فرانسوی، دیدار با نخبگان و اندیشمندان، نشست مشترک با صاحبان صنایع و سرمایه‌گذاران، از سایر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای رئیس‌جمهور در این سفر ۴ روزه اعلام شده است.

تعدادی از وزرا و مقامات کشورمان، رئیس‌جمهور را در این سفر همراهی خواهند کرد و اسناد متعددی نیز برای همکاری‌های دوجانبه در عرصه‌های مختلف از سوی آنان به امضا خواهد رسید.

همزمان با سفر رئیس‌جمهور، نشست‌های تخصصی و ملاقات‌هایی نیز میان سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی دو کشور انجام خواهد شد.

حجت‌الاسلام روحانی پنجشنبه ۸ بهمن‌ماه به کشور باز می‌گردد.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

آخرین خبرهای این سرویس

iranpage

backlinkmy.com has expired

Because of this, the existing content of your website is not showing. If you are the registrant of this domain name and want to continue the use of your website, please contact iranpage with an email to iranpage@support.hostcontrol.com to renew the domain name.

iranpage