راهنمای محصولات زیبایی

استفاده از لوازم و محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی در مقایسه با انواع شیمیایی همواره توصیه می‌شود. اما با این فرض که شما قصد استفاده از محصولات زیبایی طبیعی را دارید، چه باید بکنید و چه محصولی را بر اساس چه خصوصیاتی باید انتخاب کنید؟

a-guide-to-natural-beauty–products-salemzi-2479287.jpg

محصولات بسیاری برای استفاده موجود است. در اینجا به ذکر چند نکته می‌پردازیم تا انتخاب درستی داشته باشید.

هر «طبیعی»ای، طبیعی نیست
گاهی استفاده از واژه «طبیعی» بر روی برچسب کالا گمراه کننده است. بنابراین همیشه قسمت ترکیبات کالا را بخوانید تا مطمئن شوید ذکر کلمه طبیعی بر روی محصول قانون بوده و از صحت آن مطمئن شوید.

استانداردهای ترکیبات طبیعی را بشناسید
بیشتر شرکت‌های محصولات زیبایی ‘استانداردهایی برای ترکیبات سازنده محصول’ خود دارند تا ملاکی برای محصول باشد. استانداردها تعیین می‌کند کدام ماده طبیعی و کدام غیرطبیعی است. بهتر است قبل از خرید محصول درباره استاندارد‌ها آگاهی داشته باشید تا از تطبیق محصول با استاندارد‌ها اطمینان حاصل کنیم.

محصولی متناسب با پوست خود انتخاب کنید
محصولات زیبایی بسیار متنوع‌اند از این رو برای انواع پوست‌ها موجود و مناسب می‌باشند. برای مثال، موادی مانند عسل و آووکادو برای پوست‌های خشک مناسب هستند، در حالی که نارون کوهی (عصاره ملج) و روغن درخت چای مناسب پوست‌های چرب‌اند. ترکیبات محصول را بخوانید تا مطمئن شوید سازگار با پوست شماست.

محصولی بخرید که ترکیبات کمتری دارد
هرچه مواد سازنده کمتری در ساخت محصول استفاده شده باشد، با محصولی طبیعی‌تر و به مراتب سالم‌تر روبرو هستید. از خرید محصولی که لیست ترکیبات طولانی دارد خودداری کنید. از رایحه‌های مصنوعی دوری کنید. حتی اگر محصول بدون رایحه باشد، ممکن است برای از بین بردن بوی نامطبوع مواد طبیعی افزودنی‌های دیگری به آن بیفزایند؛ پس خوب دقت کنید. محصولات طبیعی واقعی هرگز سولفات پارابن (Sulfates Parabens – نوعی ماده نگه‌دارنده) یا مواد و ترکیبات نفتی ندارند. پس لیست ترکیبات محصول را خوب بخوانید.

از مواد معدنی استفاده کنید
هنگام انتخاب محصولات آرایشی طبیعی توصیه می‌شود از محصولات معدنی استفاده کنید چرا که مواد معدنی مانع تنفس پوست نمی‌شود. از استعمال خوشبوکننده‌ها، نگه‌دارنده‌ها و افزودنی‌ها به خصوص در نواحی حساس مانند اطراف چشم، خودداری کنید.

محصولات کاملا گیاهی
اکثر محصولات زیبایی طبیعی کاملا گیاهی هستند اما نه همه آنها. برچسب محصول را چک کنید تا حتما گیاهی باشد.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz