ران مرغ عسلی

گوشت مرغ معمولاً ارزانتر و مغذی تر از گوشت قرمز است. قسمت مورد علاقه بیشتر مردم ران مرغ است. شاید دلیل این امر سهولت پختن و خوردن ران مرغ باشد. یک راه برای طبخ ران مرغ، پختن آن در فر است. با وجود دستور العمل های مختلف برای پختن ران مرغ، هیچ مشکلی برای تهیه یک وعده غذایی لذت بخش برای خانواده تان ندارید.

۱

مواد لازم

ران مرغ ۸ عدد
فلفل دلمه ای ۱/۴ پیمانه
سیر ۱ حبه
پیاز خشک سرخ شده ۱/۴ پیمانه
کره ۱/۴ پیمانه
۲

چگونه ران مرغ را با عسل بپزیم
فر را روشن کنید و با دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت آن را گرم کنید. یک قطعه فویل را در ظرف فر پهن کنید. این کار باعث می شود که بعد از پخت و پز نیاز کمتری به تمیز کردن ظرفتان داشته باشید.

۳

چگونه ران مرغ را با عسل بپزیم
به اندازه ۴/۱ فنجان فلفل خرد کنید. همچنین مقداری سیر را بسیار زیر خرد کنید.

۴

چگونه ران مرغ را با عسل بپزیم
عسل، پیاز خرد شده و سیر را در یک کاسه بریزید و با هم مخلوط کنید.

۵

چگونه ران مرغ را با عسل بپزیم
۶ تا ۸ عدد ران مرغ را با مقداری کره چرب کنید و در ماهیتابه ای که قبلاً آماده کرده بودید، طوری قرار دهید که به اندازه کافی از هم دور باشند و با هم در تماس نباشند. این کار کمک می کند که همه قطعات به مقدار مساوی پخته شوند.

۶

چگونه ران مرغ را با عسل بپزیم
ظرف را در فر قرار دهید و اجازه دهید که به مدت ۱۵ دقیقه ران مرغ ها بپزند. سپس ران ها را برگردانید و به مدت ۱۵ دقیقه دیگر آن ها را در فر قرار دهید.

۷

چگونه ران مرغ را با عسل بپزیم
ظرف را از داخل فر در بیاورید، سپس با قلم مو قسمت بالای ران های مرغ را به مخلوط عسل آغشته کنید. بعد آن ها را برگردانید و این کار را با طرف دیگرشان هم انجام دهید.

۸

چگونه ران مرغ را با عسل بپزیم
پخت را به مدت ۲۰ دقیقه ادامه دهید تا زمانی که چنگالتان داخل گوشت مرغ فرو برود. اگر مطمئن نیستید که مرغ به اندازه کافی پخته است، با استفاده از یک دماسنج مطمئن شوید که دمای آن حداقل ۱۶۵ درجه فارنهایت باشد. آن را از روی اجاق بردارید و اجازه دهید که کمی از حرارت مرغ کم شود سپس آن را سرو کنید.

نکات و هشدارها

حتماً مطمئن شوید که دمای مرغ حداقل به ۱۶۵ درجه فارنهایت رسیده باشد. خوردن مرغ نپخته با دمای ۱۴۰ درجه فارنهایت یا پایین تر، می تواند شما را بیمار کند.

همیشه باید دستهایتان و هر چیزی که در تماس با گوشت مرغ خام و خون آن است، با مواد ضد عفونی کننده بشویید.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz