دفع ماده سمی بنزن از بدن با جوانه کلم بروکلی

یکی از مهمترین مواد سرطان زا و تحریک کننده ریه که امروزه توسط آلاینده ها ایجاد می شود،ماده بنزن است،این ماده سمی عامل سرطان و مرگ و میر بسیاری از افراد است،برای دفع آن از بدن جوانه کلم بروکلی بهترین گزینه است

– پژوهش های محققان دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه جان هاپکینز آمریکا نشان می دهد که مصرف روزانه جوانه کلم بروکلی باعث دفع ماده سمی بنزن می شود.

در این تحقیقات ۳۰۰ مرد و زن که ساکن یکی از آلوده ترین شهرهای چین بودند، شرکت کرده اند.

تحقیقات نشان می دهد که مصرف روزانه جوانه کلم بروکلی منجر به دفع بنزن وارد شده به بدن می شود. بنزن یکی از مهمترین مواد سرطان زا و تحریک کننده ریه است.

جوانه کلم بروکلی دارای یک ترکیب گیاهی به نام سولفورافن است که خواص ضد سرطانی دارد.

آلودگی هوا مهمترین دغدغه بهداشت عمومی در کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته است که حل آن نیازمند استراتژی های زیر ساختی است. علاوه بر این افراد باید با راهکارهای مختلف در مقابل این معضل اجتماعی و فراگیر از خود محافظت کنند.

بر اساس سازمان بهداشت جهانی، سالانه بیش از هفت میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر آلودگی جان خود را از دست می دهند. برخی از مناطق چین از نظر آلودگی بسیار خطرناک هستند و بیشترین تعداد قربانیان را به خود اختصاص داده است.

سال گذشته، آژانس بین المللی تحقیقات سرطان، آلودگی هوا و ذرات معلق را به عنوان عوامل سرطان زا طبقه بندی کرد. رژیم غذایی غنی از میوه و سبزی در دفع این مواد سرطان زا نقش مهم و بسزایی دارد.

نتایج این تحقیقات در شماره اخیر نشریه Cancer Prevention Research منتشر شده است

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz