درمان ترکهای پوستی

ترک های پوستی علائم گذر زمان و تغییرات دوره ای و جسمی هستند، اما اگر دوست دارید آنها را مخفی کنید، چگونه می توان از شر آنها خلاص شد یا حداقل آنها را کمی محو کرد؟ پاسخ این است که راه حل قطعی وجود ندارد، با این حال با استفاده از برخی راه های طبیعی می توان کمی به اوضاع بهبود بخشید.

۱

چگونه می توان ترک های پوستی را درمان کردماساژ سفیده تخم مرغ بر روی شکم:
زمان کثیف کاری است؟ خوش بختانه ارزشش را دارد. گفته می شود که پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ برای پوست و به خصوص ترک های آن فوق العاده است. برای حداکثر تاثیرگذاری جهت محو کردن ترک ها سه بار در روز آن را روی پوست خود بمالید.

۲

چگونه می توان ترک های پوستی را درمان کرداستفاده از سیب زمینی:
اگر مصرف کربوهیدرات ها را قطع کرده اید، یک دلیل جدید برای اضافه کردن سیب زمینی به لیست مواد غذایی تان وجود دارد. آب موجود در آن سرشار از ویتامین و مواد معدنی است که به بازسازی سلول های پوستی کمک می کند. بنابراین وقتی می خواهید برای خانواده سیب زمینی سرخ کرده درست کنید، یکی از آنها را یواشکی کش بروید و روی ترک های خود بمالید. فقط امیدوارم درحین این کار هیچ کس شما را نبیند وگرنه احتمال دارد کلی غرغر بشنوید. برای این کار، سیب زمینی را به برش های ضخیم ببرید و آن را روی ترک های پوستی خود بمالید، حتما سیب زمینی را انتخاب کنید که تازه و آب دار است. اجازه دهید خشک شود و سپس با آب گرم محل را بشویید.

۳

چگونه می توان ترک های پوستی را درمان کرداستفاده از روغن زیتون:
این روغن سرشار از ویتامین Eاست، که برای پوست شما فوق العاده است. عملکرد آن بدین گونه است که پوست شما را نرم می کند و هنگامی که پوست نرم شود راحت تر کش می آید. بدین صورت احتمال بروز ترک های بیشتر در آینده کمتر می شود. گفته میشود که روغن کرچک نیز می تواند درمان خانگی موثری برای این مشکل باشد، اما کاملا ثابت نشده است.

۴

استفاده از شکر:
کمی شکر، روغن، و لیمو لایه بردار خوبی برای اصلاح است و البته به چه کار دیگری می آید؟ بله،درمان ترک های پوستی و تازه بوی خوبی هم میگیرید. برای این کار شکر سفید و روغن بادام بهتر است.. یک تا ده دقیقه این محلول را روی بدن خوب بگذارید و در آخر بهانه ی خوبی برای گرفتن یک دوش طولانی پیدا کرده اید.

۵

استفاده از لوسیون ها:
برای ترک های جدید، از کرم ترتینوئین استفاده کنید. این کرم آثار شگفتی در بازسازی کلاژن بدن در ترک های پوستی جدید دارد. عوارض احتمالی؟ از آن در زمان حاملگی استفاده نکنید. این کرم ممکن است اثرات مضری بر روی جنین داشته باشد، هر چند عوارض آن هنوز ثابت شده نیست.

 

۶

چگونه می توان ترک های پوستی را درمان کرداز کرم ها و لوسیون های تبلیغ شده به عنوان معجزه ای در رفع ترک پوست انتظار منطقی داشته باشید:
این گونه تبلیغات حقیقت ندارند. در حالی که بعضی واقعا نتایج خوبی کسب می کنند؛ اما واقعیت این است که تنها به پوستشان آبرسانی شده و به صراحت، شانس محض و ژنتیک خوب در این معجزه دخیل بوده اند. بنابراین قبل از اینکه کل پول خود را دور بریزید، کمی فکر کنید. اگر این گونه کرم ها حاوی رتین A یا اسید گلیکولیک هستند بهتر است با پزشک خود مشورت کنید، چراکه ممکن است مضر باشند. به طور کلی بهتر است قبل از مصرف هر گونه کرم تجاری با پزشک خود مشورت کنید. به هر حال، شما که نمی خواهید دچار حساسیت پوستی یا تغییر رنگ پوست شوید!

۷

چگونه می توان ترک های پوستی را درمان کردبازی با آب لیمو:
مطمئنا درمورد رفع کک و مک با آب لیمو شنیده اید و راه درمان ترک های پوستی با لیمو نیز به همین شیوه است: آب لیمو یک عامل سفید کننده ی طبیعی است. به همین دلیل می تواند به محو سریع تر ترک های پوستی کمک کند. آب لیمو را به منطقه ی آسیب دیده بمالید و اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه بماند و سپس بشویید. مطمئن باشید که انجام این کار چند بار در روز اثر قابل توجهی در رفع مشکل دارد.

۸

چگونه می توان ترک های پوستی را درمان کرداستفاده از آلوئه ورا:
حتما می دانید که آلوئه ورا برای آفتاب سوختگی و به طور کلی پوست مفید است، حالا بدانید که برای ترک های پوستی نیز مفید است. این گیاه یک شفا دهنده ی طبیعی فوق العاده است. برای نتایج بهتر هر روز از آن استفاده کنید. می توانید از ژل آلوئه ورا، روغن ویتامین E و ویتامین A کرمی درست کنید و بر روی پوست بمالید تا جذب شود. آلوئه ورا خام روی پوست شما باقی می ماند؛ بعد از چند دقیقه، با آب ولرم آن را بشویید.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz