دانشگاه باید در خدمت جامعه باشد

رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: دانشگاه باید در خدمت جامعه و همه فعالیتهای آن نیز باید در راستای نیاز جامعه باشد.

به گزارش ایسنا، دکتر علی نجفی نژاد با بیان این مطلب اظهار کرد: رویکرد آموزش عالی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دولت تدبیر و امید ایجاد دانشگاه‌های کارآفرین و دانشگاه‌های نسل سوم است که خوشبختانه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان جزء اولین دانشگاه‌های کشور است که در آن، برنامه رسیدن به هدفی به نام دانشگاه کارآفرین تحت عنوان سند کارآفرین تدوین شده که این سند در بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در دانشگاه‌ها که هیأت امناء است، تصویب و برنامه اقدام و عمل این سند تدوین شده است.

وی به کارآفرینی دانش‌بنیان اشاره و تصریح کرد: در این راستا مرکز رشد دانشگاه راه‌اندازی شده است و سومین سال خود را به سر می‌برد و طی این سال‌ها شرکت‌های نوپای زیادی را به خود جذب کرده که تعدادی از این شرکت‌ها تبدیل به دانش‌بنیان شده‌اند و از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مورد حمایت‌های خوبی قرار گرفتند.

رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با بیان اینکه دانشگاه باید در خدمت جامعه باشد، افزود: از جمله اقداماتی که در جهت این نیاز در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان انجام شده است، می‌توان از طرح کاربردی کردن پایان‌نامه‌ها در تمام مقاطع تحصیلی، تلاش در جهت حمایت از طرح‌های پژوهشی و فناوری و اعطای تشویق‌ها و دادن امتیاز بیشتر به محققان نام برد.

نجفی‌نژاد تاکید کرد: این دانشگاه جزء معدود دانشگاه‌هایی است در جهت ارتباط بهتر با جامعه هدف از ابتدای سال ۹۵، کلینیک مادر تخصصی را تاسیس کرد تا بعنوان درگاه ارتباطی بین دانشگاه و جامعه هدف که می‌تواند دامداران، کشاورزان و غیره باشد، قرار گیرد.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

آخرین خبرهای این سرویس