دانشمندان به این نتیجه رسیدند که خالکوبی و تتو و رنگ‌هایی که در آن مورد استفاده قرار می‌گیرند موجب جهش ژنی و سرطان می‌شود.

به گزارش  تسنیم، نتایج مطالعات اخیر دانشمندان نشان می‌دهد که خالکوبی می‌تواند باعث سرطان شود.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، این مطالعه نشان می‌دهد که فارغ از سرطان‌زا بودن خالکوبی و تتو برخی رنگ‌های سمی مورد استفاده بیش از بقیه رنگ‌ها در تسریع روند سرطانی‌شدن موثر هستند.

جوهر مورد استفاده در کشورهای اروپایی هیچ ساز و کاری ندارد و با واردات جوهرهای ارزان قیمت چینی که منجر به جهش‌های ژنتیکی و سرطان می‌شوند موجبات نگرانی مسئولان را فراهم کرده است.

 

طبق این گزارش، تحقیقات انجام شده توسط آژانس مواد شیمیایی اروپا که از مدت‌ها قبل در حال بررسی خطرات احتمالی مرتبط با جوهر بودند به زودی منتشر می‌شود.

این آژانس می‌گوید: “بسیاری از گزارش‌ها نشان می‌دهند که نگرانی‌های قابل‌توجهی در رابطه با ترکیبات جوهرهای مورد استفاده در تتو و خالکوبی برای سلامت عمومی وجود دارد”.

نگرانی‌ها زمانی تشدید می‌شود که شدیدترین آلرژی‌های ناشی از مواد موجود در این جوهرها گریبان افراد را می‌گیرد و منجر به سرطان و جهش‌های ژنی و مشکلاتی در رابطه با تولید مثل می‌شود.

این در حالی است که بیمه‌های خدمات درمانی در اروپا نیز در رابطه با خطرات ناشی از استفاده حنای «سیاه» و «بی‌رنگ» هشدار داده است.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz