حضور صداپیشه «یانگوم» در یک سریال کره‌ای دیگر

به گزارش صفحه ایران ، مینو غزنوی دوبلور پیشکسوت سیما در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص تازه ترین فعالیت خود، گفت: در حال حاضر مشغول دوبله سریال ۷۰ قسمتی «رویای فرمانروایی بزرگ» هستم که مدیریت دوبلاژ این سریال را علیرضا باشکندی بر عهده دارد.
وی ادامه داد: ماجرای این سریال روایتگر اتحاد سه قلمرو است که با محوریت تاریخی از کشور کره ساخته شده است.

این پیشکسوت عرصه دوبلاژ تصریح کرد: در سریال «رویای فرمانروایی بزرگ» من بجای شخص ملکه (بزرگسالی بانودوکمان) حرف میزنم و انتخاب صداپیشگی بجای این نقش، با نظر مدیر دوبلاژ صورت گرفت. تاکنون ۴۰ قسمت این سریال دوبله شده و ۳۰ قسمت دیگر آن در حال دوبله است.

غزنوی در پاسخ به اینکه آیا پیشرفت تکنولوژی، کار دوبلورها را راحت کرده یا نه؟ گفت: در گذشته دستگاه‌های آپارات خیلی به حوصله و پشتکار گوینده کمک می‌کرد. اما امروزه دستگاه‌های دیجیتالی سرعت کار را بالاتر برده و ضبط فیلم‌ها به آن صورت تکرار نمی‌شود و این مورد،‌ در بعضی مواقع،‌ به دوبله فیلم آسیب می‌زند.

غزنوی در پایان خطاب به جوانان درباره سختی کار دوبله خاطرنشان کرد: همچنان راه‌های ورود جوانان به عرصه دوبله باز است به علت آنکه  عرصه دوبله،‌ همیشه  به  صداهای خوب و جدید نیازمند است اما از آنجایی که منبع درآمد دوبله ناچیز است لازمه ماندگاری افراد در این عرصه علاقه، استعداد و پشتکار بالا است.

گفتنی است سریال «رویای فرمانروایی بزرگ» هر شب ساعت ۲۰ از شبکه نمایش در حال پخش است.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz