حذف تخم مرغ به نفع سلامت است یا نه؟

 این اعتقاد که مصرف تخم مرغ با به خاطر سلامت قلب باید محدود کرد، بسیار قدیمی است. شواهد علمی جدید اما کاملاً برعکس است و با صراحت اعلام می‌کند که خذف کردن تخم مرغ از رژیم غذایی قابل دفاع نیست.
به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از harvardhealth به گفته متخصصان دانشگاه هاروارد، مصرف یک عدد تخم مرغ در روز برای سلامت قلب نمی‌تواند تأثیر منفی داشته باشد و به جای نگرانی درباره مصرف تخم مرغ، باید بر روی داشتن یک رژیم غذایی سالم و مناسب و داشتن فعالیت ورزشی منظم تمرکز کرد. مصرف متوسط این ماده غذایی به میزان یک تخم مرغ در روز می‌تواند بخشی از این سبک زندگی مناسب باشد.
تخم مرغ بسیار مغذی و سرشار از کالری و چربی‌های اشباع، پروتئین، ویتامین و مواد معدنی بعلاوه لوتئین و زیزانتین است. ضمن این که کولین موجود در آن برای عملکرد مغز و اعصاب می‌تواند مفید باشد. نگرانی اصلی درباره مصرف تخم مرغ میزان کلسترول آن بوده است. توصیه معمول درباره محدود کردن کلسترول ناشی از غذاها به کمتر از ۳۰۰ میلی گرم در روز است. یک عدد تخم مرغ بزرگ حاوی بیشتر از ۵۰ درصد از این میزان کلسترول است. کلسترول در زرده تخم مرغ وجود دارد و بنابراین بسیاری از افراد سفیده تخم مرغ را برای خوردن انتخاب می‌کنند.
افراد سالم البته نباید نگران کلسترول موجود در تخم مرغ باشند. اگر شما بیش از اندازه تخم مرغ مصرف نکنید، مصرف معمول آن تأثیر قابل ملاحظه‌ای بر میزان کلی کلسترول شما نخواهد داشت. محدود کردن مصرف متوسط تخم مرغ به یک عدد در روز یک رویکرد منطقی است.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz