جمله های کلیدی باهوش ها

اينها هشت جمله ساده اما معجزه‌آسا به پيشنهاد سايت خبري INC است. جملاتي که افراد باهوش با استفاده بسيار زياد از آنها، هدفشان را پيش مي‌برند و راه‌هاي ارتباطي‌خود با ديگران را تقويت مي‌کنند.
متشکرم
تشکرکردن از ديگران، باعث مي‌شود آنها تمايل بيشتري براي کمک به شما از خود نشان دهند. افراد باهوش، براي هر کار کوچکي که ديگران برايشان انجام مي‌دهند از آنها تشکر مي‌کنند. معجزه کلماتي مانند «لطفا» و «متشکرم» را فراموش نکنيد.
ببخشيد
انسان جايزالخطاست؛ اين کليشه‌اي‌ترين جمله‌اي است که تا‌به‌حال درباره انسان‌ها گفته شده است اما همين جمله کليشه‌ای، مي‌تواند شروعي براي موفقيت‌هاي بزرگ باشد. اشتباه‌کردن، نشان‌دهنده پايين‌بودنِ ضريب هوشي آدم‌ها نيست اما اگر بابت اشتباه رخ‌داده، معذرت‌خواهي نکنيم، اين نمايانگر پايين بودنِ ميزان هوش ماست. افراد باهوش، به‌راحتي به اشتباهاتشان اعتراف مي‌کنند و خيلي زود با جمله ساده «ببخشيد»، ديد آدم‌ها را نسبت به خودشان تغيير مي‌دهند.
من اشتباه کردم
برخلاف ارتکاب به اشتباه ناگهاني، گاهي پيش مي‌آيد که افراد، تصميماتي آگاهانه بگيرند که خروجي اشتباهي داشته باشد. خيلي‌ها در اين شرايط فکر مي‌کنند اعتراف به اينکه تصميم‌ يا فکرشان اشتباه بوده، مي‌تواند اعتبار آنها را کم کند اما روش افراد باهوش متفاوت است. آنها به‌راحتي به فکر اشتباه يا تصميم نادرست خود اعتراف مي‌کنند و هيچ ابايي از قضاوت آدم‌ها ندارند.
حق با شماست
اين سخت‌ترين اعترافي است که مردم معمولا زيربار آن نمي‌روند و دوست ندارند آن را به‌زبان بياورند. حس اوليه‌اي که خيلي‌ها با گفتن اين جمله نصيبشان مي‌شود، اين است که آنها با گفتن جمله حق با شماست، در واقع، به ناتواني خودشان اعتراف مي‌کنند. اين درحالي است که افراد باهوش، خيلي راحت توانايي ديگران را مي‌بينند و اگر در مسئله‌اي حق با آنها باشد، آن را به زبان مي‌آورند. اين موضوع، باعث مي‌شود اطرافيان حس خوبي پيدا کنند و از معاشرت‌هاي بعدي لذت ببرند. خودخواهي، خودبزرگ‌بيني و تمام واژه‌هاي هم‌خانواده ديگر، حکم سم کشنده‌اي دارد که بيشترين آسيب را به روابط آدم‌ها وارد مي‌کند. افراد باهوش، به‌سادگي با بيان جملات ساده، پادزهر آماده‌اي براي اين سم‌ها دارند.
مشکلي نيست
يکي از مهم‌ترين عواملي که باعث مي‌شود ارتباط بين آدم‌ها به‌خوبي حفظ شود، القاي حس اطمينان، امنيت و راحتي است. جمله «مشکلي نيست» يکي از معجزه‌آساترين جملاتي است که اجازه مي‌دهد آدم‌ها به‌راحتي به اشتباهات خود اعتراف کنند، آنها را بپذيرند و با روي گشاده، به ادامه رابطه تمايل نشان دهند.
نظر شما چيست؟
دعوت از ديگران، براي مشارکت در مسائل و امور مختلف، يکي از مهم‌ترين وصله‌هاي حفظ رابطه است. افراد باهوش، به‌راحتي با پرسيدنِ نظر ديگران، درباره همه‌چيز با آنها مشارکت مي‌کنند. پذيرش و استقبالِ از ايده‌ها و نظرات ديگران باعث مي‌شود، بهترين راه‌حل ممکن پيدا شود. از قديم مي‌گويند هر مغزي، ايده و فکري مخصوص به خودش دارد. افراد باهوش با پرسش نظرات ديگران سعي مي‌کنند از تمام ايده‌ها استفاده کنند.
بياييد امتحان کنيم
تجزيه و تحليلِ درست هر مشکلي و پيدا کردن امن‌ترين راه‌حل، سخت‌ترين کاري است که مي‌تواند گرهی بازنشدني براي هر مشکلي ايجاد کند. افراد باهوش اما به جاي اينکه خودشان را درگير اين موضوع کنند، ايده‌هاي مطمئني که روي ميز قرار مي‌گيرد را امتحان مي‌کنند. بدون شک، در هر کدام از آنها، درس‌هايي براي حل مشکل نهفته که به‌اين‌ترتيب نمايان مي‌شوند.
سکوت
گاهي اوقات، سکوت، بهترين جواب براي همه‌چيز است. قرار نيست حالا که تعداد کلمات بسيار زياد است، همیشه از آنها استفاده کرد و تا سرحد مرگ آنها را به کار برد. خيلي‌ وقت‌ها، سکوت بهترين عکس‌العملي است که آدم‌ها مي‌توانند در مقابل يکديگر نشان دهند. افراد باهوش، قدرتِ سکوت را مي‌دانند و به‌خوبي از آن استفاده مي‌کنند.

 

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz