جمعیت حیات‌وحشِ دنیا طی ۴۰ سال ۵۸ درصد کاهش یافته است

یک گزارش جدید خاطر نشان می‌کند که جمعیت حیات وحش دنیا از سال ۱۹۷۰ به این سو ۵۸ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، صندوق جهانی طبیعت و انجمن جانورشناسی لندن در گزارشی اعلام کرده‌اند که اگر چنین روندی ادامه یابد، زندگی دو سوم مهره‌داران تا سال ۲۰۲۰ تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

این آمار نشان می‌دهد که جانداران رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و زمین‌های مرطوب بیشترین لطمه را دیده‌اند. در این گزارش آمده است که جمعیت گونه‌های آب شیرین از سال ۱۹۷۰ به این سو، ۸۱ درصد کاهش داشته است.

فعالیت‌های انسانی از قبیل تخریب زیستگاه‌ها، تجارت حیوانات وحشی، آلودگی هوا و تغییرات آب و هوایی روی روند کاهش جمعیت حیات وحش دنیا اثر گذاشته است.

دکتر “مایک بارت” از مدیران صندوق جهانی طبیعت گفته است که در صورت ادامه وضعیت فعلی، جمعیت حیات وحش دنیا به سیر نزولی خود ادامه خواهد داد. او گفت: ما به نقطه‌ای رسیده‌ایم که دیگر بهانه‌ای برای ادامه راه و روش فعلی وجود ندارد.

او گفت: ما دلایل کاهش جمعیت حیات وحش را می‌دانیم و از تاثیر زندگی انسان‌ها بر طبعیت و جمعیت حیات وحش آگاهیم و وقت آن رسیده که کاری بکنیم.

به گزارش بی‌بی‌سی، محققان در این گزارش اطلاعات جمع‌آوری شده از ۴۰۰۰ گونه مختلف جانوری (پرنده، ماهی، پستاندار، دوزیست و خزنده) را بررسی کرده‌اند.

چنین گزارشی هر دو سال یکبار منتشر می‌شود و هدف آن ارزیابی وضعیت حیات وحش دنیا است. در این گزارش همچنین به کاهش تعداد فیل‌های آفریقایی به دلیل کشتار آنها برای فروش عاج اشاره شده است.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

آخرین خبرهای این سرویس