جلسه استقبال از میهمانان نوروزی اردبیل

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی استان اردبیل از آمادگی کمیته اسکان جهت خدمات‌رسانی مطلوب به گردشگران نوروز ۹۵ خبر داد.

به گزارش ایسنا، جلسه کمیته خدمات اسکان و رفاه با حضور معاون گردشگری استان و نمایندگانی از دستگاه‌های اجرایی عضو این کمیته صبح امروز دوشنبه (۱۲ بهمن) برگزار شد.

«قادر تقی‌زاده» در این جلسه هدف از تشکیل کمیته اسکان و رفاه را بهسازی، آماده‌سازی و ساماندهی مراکز اسکان مسافران و گردشگران و نظارت بر آن بیان کرد و افزود: هماهنگی با مهمانپذیرها، هتل آپارتمان‌ها و جامعه هتلداران استان به منظور آماده‌سازی مراکز اقامتی به لحاظ کمّی و کیفی، هماهنگی با خوابگاه‌ها، دانشگاه‌ها، مساجد و سالن‌های ورزشی و مدارس برای اسکان اضطراری، کنترل و نرخ‌گذاری واحدهای اقامتی و اطلاع‌رسانی نرخ مصوب با همکاری بخش خصوصی و آماده‌سازی کمپ‌ها، خانه مسافرها و سایر ظرفیت‌ها و تعیین نقاطی جهت اطلاع‌رسانی از ظرفیت‌های خالی مراکز اقامتی به مسافران و گردشگران از اقدامات کمیته مذکور است که باید توسط ستادهای اجرایی خدمات سفر استان مدنظر قرار دهند.

وی، هماهنگی و همکاری با اداره کل اوقاف در اجرای طرح آرامش بهاری، آماده‌سازی و بهسازی مراکز اقامت موقت، هماهنگی برای ساماندهی چادرهای مسافرتی، رسیدگی به وضعیت امکانات رفاهی کمپینگ‌ها و هماهنگی با بانک‌ها جهت رفع خرابی‌های خودپرداز های بانکی و تامین نقدینگی و هماهنگی درجهت افزایش ساعات کاری مجتمع ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، موزه‌ها و سایر صنوف خدمات رسان را از دیگر اقدامات کمیته اسکان عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه تمامی کمیته‌های تابعه ستاد اجرایی خدمات سفر در راستای رفاه حال مسافران و گردشگران فعالیت می‌کنند بنابراین یکی دیگر از وظایف اصلی این کمیته ارائه راهکار و پیشنهاد به سایر کمیته‌ها برای رفاه بیشتر مسافران و گردشگران است.

این مقام مسئول از آماده شدن طرح اولیه بروشور و بنرها از سوی این اداره کل برای جامعه مراکز اقامتی و دفاتر خدمات مسافرتی خبر داد و بیان کرد: کیوسک‌های اطلاع‌رسانی به صورت مجتمع و متمرکز در یک نقطه در ورودی های شهر درنظر گرفته خواهد شد.

تقی‌زاده با تأکید بر بهره گیری از طرح نوروزی آموزش و پرورش در اسکان فرهنگیان به ویژه توسعه سامانه رزرو اینترنتی، آماده سازی مکان‌هایی ثابت و موقت برای اقامه نماز و برنامه ریزی برای برپایی نماز جماعت در محل‌های اسکان و هماهنگی با ادارات مختلفی که در زمینه اسکان یا رفاه مسافران و گردشگران دارای ظرفیت اقامتی هستند، اظهار کرد : برنامه ریزی برای پوشش بیمه ای حوادث در اماکن عمومی و به ویژه مراکز اسکان و برخورداری از آمادگی لازم تمامی مساجد واقع در مسیرهای گردشگری، مصلی‌ها، سالن‌های ورزش در صورت وضعیت جوی اضطراری به منظور خدمات دهی به گردشگران ضرورت دارد.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

iranpage

backlinkmy.com has expired

Because of this, the existing content of your website is not showing. If you are the registrant of this domain name and want to continue the use of your website, please contact iranpage with an email to iranpage@support.hostcontrol.com to renew the domain name.

iranpage