تغییر صدای LOGOFF, LOGON و SHUTDOWN را در ویندوز ۱۰

به گزارش واحد فناوری صفحه ایران ، قبل از آمدن ویندوز ۱۰ شما می توانستید در ورژن های قبلی ویندوز  آزادانه صدای مورد دلخواه خود را برای Logoff،Logon و Shutdown انتخاب کنید.بنا به دلایلی مایکروسافت تنظیمات اصلاح شده را در ویندوز ۱۰ مخفی کرده است.حال ببینیم چطور دسترسی به آن تنظیمات را بازگردانیم. ویندوز همیشه در مورد اجازه دادن به اینکه به گوشه و کنار ویندوز سرک بکشید و شخصی سازی کنید خوب عمل کرده است که این روش ویندوز شامل انتخاب صدا برای کارهای مختلف ویندوز بوده است.شما حتی می توانید ویندوز را مجبور کنید برای خاموش و روشن بودن دکمه های  Caps Lock,  Scroll Lock, و Num Lock صدای دلخواه خود را پخش کند.در حالی که در ویندوزهای قبلی امکان شخصی سازی صدا برای هر تغییر وحالتی وجود داشت و این امکان به راحتی در دسترس بود اما ویندوز ۱۰ این امکان را برای , logoff,  shut down و  logonپنهان کرده است. این تنظیمات در اطراف و گوشه کنار سیستم عامل شما هستند،شما تنها به ایجاد چند تغییر خفیف در رجیستری احتیاج دارید تا این تنظیمات در دسترس قرار بگیرند.

توسط ویرایش رجیستری به قسمت کنترل صدا ((Sound Control Panel امکاناتی اضافه کنید
برای اضافه کردن shutdown ، logoff و logon به مِنو در نرم افزار کنترل صدا ، کافیست یک ترفند کوچک در رجیستری انجام دهید.

یک هشدار استاندارد: ویرایشگر رجیستری یک ابزار بسیار قدرتمند می باشد که استفاده نادرست از آن ممکن است باعث ناپایداری سیستم و یا حتی بروز مشکل می شود که ممکن است سیستم عامل را غیر قابل تعمیر کند.
این روش یک نوع هک ساده است و تا زمانی که به این دستورالعمل با دقت عمل کنید مشکلی نخواهید داشت.
حتما قبل از ویرایش رجیستری از رجیستری خود یک backup بگیرید.
از منو استارت با تایپ کردن “regedit”  و زدن کلید Enter پنجره Registry Editor را باز کنید و به آن اجازه دسترسی را برای تغییرات بدهید.

در صفحه Registry Editor، مسیر زیر را دنبال کنید :

HKEY_CURRENT_USER\AppEvents\EventLabels

شما باید یک تغییر کوچک در هر سه شاخه ایجاد کنید.
نخست در زیر شاخه EventLabels در قسمت چپ صفحه Registry Editor بر روی پوشه System Exit کلیک کرده ، در سمت راست صفحه بر روی ExcludeFromCPL دو بار کلیک کرده

توجه داشته باشید که به طور پیش فرض، value 1 است، به این معنی که دستورالعمل از کنترل پنل حذف شده است . value را به ۰ تغییر دهید و سپس بر روی “OK” کلیک کنید.

در قسمت بعد عمل بالا را  دقیقا در دو پوشه   WindowsLogoff و WindowsLogon در شاخه ExcludeFromCPL ودر قسمت value انجام دهید و آن را از ۱ به ۰ تغییر دهید.

احتیاجی به راه اندازی مجدد ویندوز نیست.شما می توانید بلافاصله ببینید تغییراتی که انجام داده اید در ویندوز اعمال شده است و آن تغییرات را تست کنید.
برنامه Sound Control Panel  را باز کرده با راست کلیک کردن بر روی آیکون بلندگودر قسمت نوتیفیکیشن گزینه ” “Sounds را انتخاب کنید.

حال شما می توانید اعمال تغییرات را ببینید (Exit Windows, Windows  Logoff ,  و Windows Logon) ، حالا شما می توانید تغییرات مربوط به صدا برای هر کدام را انجام دهید.

اگر به هر دلیلی شما خواستید این تغییرات را به هر دلیلی پنهان کنید به همان شاخه در رجیستری برگشته (ExcludeFromCPL) و تمام value ها را از ۰ به ۱ تغییر دهید.

تنها با یک کلیک این تغییر کوچک برای رجیستری را دانلود کنید

اگر شما مایل نیستید مستقیماً این تغییرات را در رجیستری انجام دهید ، ما برای ما برای شما فایلی آماده کرده ایم که این تغییرات را انجام می دهد.
فایل را دانلود کرده و از زیپ خارج کنید.داخل آن شما ۳ پوشه می بینید(“System Exit Sound Hacks,” “Windows Logon Sound Hacks,”  و  “Windows Logoff Sound Hacks.”)
در داخل هر پوشه شما دو فایل می بینید : یک فایل برای اضافه کردن تغییرات و یک فایل برای حذف تغییرات در Sounds Control Pane . (لینک دانلود)

برای هر تغییر دلخواه روی فایل مورد نظر خود دوبار کلیک کنید.
تغییرات بلافاصله انجام می شود واحتیاجی به راه اندازی مجدد سیستم نمی باشد.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz