تغییر تعداد WORKSHEET های پیش فرض در برنامه EXCEL

به گزارش واحد فناوری صفحه ایران ، به طور پیش فرض workbook های جدید ایجاد شده برنامه اکسل شامل یک عدد worksheet می شوند . اگر به طور معمول از بیش از یک worksheet در برنامه اکسل استفاده می کنید می توانید تعداد worksheet های پیش فرض در یک workbook جدید ایجاد شده را به سادگی تغییر دهید . با ما همراه باشید .
شما می توانید تعداد worksheet ها را به سادگی با استفاده از کلیک بر روی علامت جمع در قسمت زبانه های worksheet در برنامه اکسل اضافه کنید . اگر چه اگر از این قضیه مطمئن هستید که در هر بار استفاده از یک workbook جدید ایجاد شده به بیش از یک worksheet نیاز پیدا خواهید کرد ما به شما تنظیمی را نشان خواهیم داد که به شما این امکان را می دهد که هر تعداد مشخصی از worksheet ها را به صورت اتوماتیک در یک workbook جدید ایجاد شده تعیین نمایید  .

برای شروع در برنامه اکسل بر روی زبانه File کلیک نمایید .

در صفحه ظاهر شده در لیست آیتم های سمت چپ گزینه Option  را انتخاب نمایید.

با انجام مراحل بالا پنجره تنظیمات برنامه اکسل باز می شود در این پنجره در لیست آیتم های سمت چپ گزینه General را انتخاب نمایید . سپس در سمت راست این پنجره به قسمت When Creating New Workbooks رفته و در روبروی عبارت Include this many sheets تعداد worksheet هایی را که می خواهید در هر بار ایجاد یک workbook جدید قرار بگیرند را مشخص کنید . همچنین شما می توانید با کلیک بر روی پیکان های رو به بالا و پایین این کادر این مقدار را کم و یا زیاد نمایید . ( بیشترین تعداد worksheet که می توانید در یک workbook ایجاد نمایید ۲۵۵ عدد و کمترین مقدار آن یک عدد می باشد بنابراین عدد انتخابی مورد نیاز شما باید در این محدوده باشد )
%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1_%d8%aa%d8%b9%d8%af%d8%a7%d8%af_worksheet_%d9%87%d8%a7%db%8c_%d9%be%db%8c%d8%b4_%d9%81%d8%b1%d8%b6_4

سپس با انجام مراحل بالا بر روی گزینه Ok کلیک کرده و کادر مربوط به تنظیمات برنامه اکسل را ببندید .

حال در هر موقع که یک workbook جدید را ایجاد می نمایید . به صورت اتوماتیک تعداد worksheet های مشخص شده توسط شما در آن قرار میگیرند .

این تنظیمات در workbook های که قبلا آن ها را باز و ذخیره کرده اید لحاظ نمی شود و فقط در workbook های جدیدی که بعد از انجام این تغییرات ایجاد می کنید اعمال می شوند .

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz