تصاویر و جزئیات ده مرسدس بنز پرسرعت تاریخ

با تولید زیباترین، پرسرعت‌ترین، و لوکس‌ترین خودروهای جهان، مرسدس بنز جای خود را به‌عنوان اولین و یکی از بهترین تولیدکننده‌های خودر در جهان تثبیت کرد. بامطالعه این گزارش با 10 مرسدس بنز پرسرعت دنیا آشنا می‌شوید که برخی از آن‌ها سال آینده وارد بازار خواهند شد.

زمانی که سخن از خودروهای لوکس و زیبا به میان می‌آید، سه شرکت اروپایی آئودی، بی ام و ، و مرسدس بنز نظرها را جلب می‌کنند. بی ام و در این گروه قدیمی‌ترین است.

این برند خودروسازی در سال ۱۹۱۶ میلادی تأسیس شد؛ هرچند تا سال ۱۹۲۸ هیچ خودرویی تولید نکرد. مرسدس بنز نیز در سال ۱۹۲۶ میلادی کار خود را به‌عنوان یک شرکت خودروسازی آغاز کرده است. در اصل اولین شرکتی که در جهان خودروهای خود را ارائه داد، شرکت بنز بود.

با تولید زیباترین، پرسرعت‌ترین، و لوکس‌ترین خودروهای جهان، مرسدس بنز جای خود را به‌عنوان اولین و یکی از بهترین تولیدکننده‌های خودر در جهان تثبیت کرد. بامطالعه این گزارش با ۱۰ مرسدس بنز پرسرعت دنیا آشنا می‌شوید که برخی از آن‌ها سال آینده وارد بازار خواهند شد.
مرسدس SLS AMG GT3 مدل ۲۰۱۲
در رأس این فهرست مرسدس ۳۰۰SL کوپه قرار دارد. این مدل با ۴۵۶ هزار دلار اتومبیل مسابقه غیر خیابانی است که نزدیک به ۷۰۰ پوند از مدل مرسدس ۳۰۰SLS خیابانی سبک‌تر است. بدنه فیبر کربن، موتور ۶٫۲L V8، و ۶۰۰ اسب بخار قدرت، این مدل را نسبت به بقیه متمایز می‌کند. این مدل در کمتر از ۳/۲ ثانیه به‌سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد.

fn94-4-260

مرسدس بنز CLS63 مدل ۲۰۱۴
همانند بسیاری از مدل‌های بنز که در این گزارش می‌آید، CLS63 از زیبایی منحصری برخوردار است. این سدان ۴ درب همان چیزی است که یک جراح یا یک مدیر اجرایی برای حرکت به‌سوی محل کارش نیاز دارد؛ یک جانور واقعی با درک بیرونی! قلب تپنده این خودرو یک توربو شارژ تویین V8 است که ۵۷۷ اسب بخار قدرت دارد و در کمتر از ۳/۲ ثانیه به‌سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد.

 

fn94-4-261

مرسدس بنز E63 AMG S-Model مدل ۲۰۱۴
زمانی که این مدل وارد بازار شد، مرسدس اعلام کرد که پیشرانه آن ۳/۵ ثانیه است. ولی با انجام انواع آزمونه‌ها و بررسی هل مشخص شد که E63 AMG S-Model در کمتر از ۳/۳ یا ۳/۲ ثانیه به‌سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد. موتور تویین توربوشارژ V8 باقدرت ۵۷۷ اسب بخار جز اصلی این سدان ۴ درب است.

fn94-4-262

مرسدس بنز CLK GTR مدل ۱۹۹۹
مرسدس بنز CLK GTR با تولید ۲۵ دستگاه کار خود را آغاز کرد و تا۳۵ دستگاه افزایش یافت. این مدل مسابقه از موتور ۶٫۰L V12 برخوردار است که از موتور ۶٫۹L V12 خیابانی قدرت کمتری داشت. مرسدس بنز CLK GTR در ۳/۳ ثانیه به‌سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد و اخیراً یکی از آن باقیمت ۲ میلیون و ۳۷۰هزار دلار زیر چکش حراج رفت.

fn94-4-263

مرسدس بنز SLR McLaren Stirling
همان‌طور که شکل مسابقه‌ای این خودرو نشان می‌دهد، مرسدس SLR McLaren Stirling  یکی از خودروهای تاریخی است که در سال ۲۰۰۹ با مشارکت شرکت مک لارن تولید شد. این مدل بدون سقف بوده و حدود ۴۰۰ پوند وزن سبک‌تری دارد. موتور پر آن‌قدرتی معادل ۶۴۰ اسب بخار تولید می‌کند که می‌تواند با حداکثر سرعت ۳۳۲ کیلومتر بر ساعت حرکت کند در ۳/۴ ثانیه به‌سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد.

fn94-4-264

مرسدس بنز SL65 AMG
مرسدس بنز SL65 AMG یک غول سنگین‌وزن است که نسبت به مدل قبلی خود ۵۰۰ پوند سبک‌تر است. گذشته از طراحی متفاوت بدنه ، از موتور ۶/۰ لیتری تویین توربوشارژ ۱۲ سیلندر برخوردار بوده و در ¾ ثانیه به‌سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد.

fn94-4-265

مرسدس بنز SL63 AM
نسل ششم مرسدس اس ال تا حد زیادی وزن خود را ازدست‌داده و در مدل SL63 AM کاهش‌یافته است. این در حالی است که همچنان دو تن وزن دارد و علی‌رغم این وزن از موتور ۵/۵ لیتری تویین توربور شارژ هشت سیلندر باقدرت ۵۳۰ اسب بخار برخوردار است. این مدل در ۳/۵ ثانیه به‌سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد.

fn94-4-266

مرسدس بنز C63 مدل ۲۰۱۳
مرسدس بنز C63 به شکل کوپه برای اولین بار در مسابقات فرمول یک گراند پریکس به نمایش درآمد. این مدل از موتور ۶/۲ لیتری V8 باقدرت ۵۱۰ اسب بخار برخوردار بوده و در ۳/۶ ثانیه به‌سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد.

fn94-4-267

مرسدس بنز AMG GT S مدل ۲۰۱۶
این کوپه دوسرنشینه رقیبی برای پورشه ۹۱۱ است. وزن آن کمی بیش از یک تن است و از موتور ۴ لیتری V8باقدرت ۵۰۰ اسب بخار برخوردار است. در ۳/۶ ثانیه به‌سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد.

fn94-4-268

مرسدس بنز SL550
اس ال از دهه ۱۹۵۰ مدل‌های متعددی را معرفی کرده است. در سال ۲۰۱۳ مدل SL550 را با متور ۴/۷ لیتری توییین توربوشارژ و قدرت ۴۲۹ اسب بخار تولید کرد که در ۳/۶ ثانیه به‌سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد.

 

fn94-4-269

 

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz