تشریح تمهیدات حمل و نقلی برای نمایشگاه کتاب

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درخصوص آخرین تمهیدات حمل و نقلی شهرداری برای پوشش نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، مازیار حسینی در حاشیه بازدید از نمایشگاه شهر آفتاب و افتتاح مرکز کنترل محلی ایستگاه مترو شهر آفتاب و افتتاح اتاق مادر و کودک در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در آستانه بزرگترین رویداد فرهنگی کشور هستیم که هر سال یک بار اصحاب قلم و رسانه دور یکدیگر جمع می‌شوند، گفت: از سال گذشته نمایشگاه کتاب به شهر آفتاب منتقل شده و به نظر می رسد احساس رضایت عمومی از این جابه‌جایی افزایش یافته است و انتظار است که شرایط امسال بهتر از سال‌های گذشته باشد و برهمین اساس تمامی نقاط ضعف، شناسایی و در حد بضاعت نسبت به رفع آنها و تقویت نقاط قوت اقدام شده است.

وی با بیان اینکه اقدامات حوزه حمل و نقل از چند ماه پیش آغاز شده و با انجام کارهای مطالعاتی با استفاده از کارشناسان مختلف نسبت به شناسایی نقاط ضعف اقدام کرده‌ایم، گفت: امروز در آستانه برداشتن آخرین قدم‌های آماده‌سازی نمایشگاه برای برپایی بزرگترین فستیوال کتاب هستیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه همواره مردم را تشویق می‌کنیم تا برای رفتن به نمایشگاه شهر آفتاب از مترو استفاده کنند گفت: از تمام خطوط پنج‌گانه، علاقه‌مندان می‌توانند به خط یک وارد شده و به شهر آفتاب بروند و این در حالی است که سعی شده سر فاصله حرکت قطارها در این خط به ۷ تا ۱۰ دقیقه برسد اما در ساعات پیک تمهیداتی اندیشیده شده که با دپوی قطارها درپارکینگ سرفاصله را به زیر ۵ دقیقه برسانیم و این در حالی است که سکوی نمایشگاه شهر آفتاب جزیره ای است و اگر ازدحام جمعیت در ایستگاه زیاد باشد، همزمان از سکوی شمالی و جنوبی مسافرگیری انجام خواهد شد.

  • تعبیه پارکینگ‌ها در سه زون

حسینی همچنین از استقرار کارپینو در نمایشگاه کتاب خبر داد و گفت: همچنین در مورد پارکینگ‌ها سال گذشته دغدغه‌هایی وجود داشت اما باید اعلام کنم که بزرگترین فضای روباز پارکینگ در تهران در شهر آفتاب است و ۳ زون رنگ‌بندی شده با تابلوهای مشخص تعبیه شده است اما از مردم درخواست می‌شود هنگامی که خودروی خود را در یکی از پارکینگ‌ها پارک می‌کنند حتما از تابلوهای اطراف خودرو عکس بگیرند تا در هنگام بازگشت دچار مشکل نشوند، هرچند که استفاده از راهنماهای فضای پارکینگ پیش‌بینی شده و افراد داوطلب نسبت به راهنمایی افراد در پارکینگ‌ها اقدام خواهند کرد و همچنین تمهیدات هندسی و مهندسی خاصی برای شهر آفتاب انجام شده و خطوط عابر پیاده بدون اختلاط با خودرو نیز احداث شده است چراکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها برای کاهش تداخل بین حرکت خودرو و بازدید کنندگان بود. در کل همه شهرداری بسیج شده‌اند تا نمایشگاه شهر آفتاب با بهترین برنامه‌ها و بدون مشکلی افتتاح شود.

به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تمهیدات در نظ گرفته شده و اصلاحات ترافیکی به ویژه تغییر محل دوربرگردان‌های نزدیک نمایشگاه مشکل عدم تداخل بار ترافیک بزرگراهی و محلی حل شده است.

  • افتتاح مترو خط ۷معطل نصب پله برقی

وی همچنین در مورد راه‌اندازی مرکز کنترل محلی شهر آفتاب با بیان اینکه در این مرکز علاوه بر رصد وضعیت ایستگاه شهر آفتاب و کنترل قطارها در داخل و خارج ایستگاه، همچنین با استفاده از دوربین‌های شرکت کنترل ترافیک که در محدوده فضای باز نصب شده است، اشراف‌مان به پارکینگ‌ها افزایش است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه معاونت حمل و نقل ترافیک پتانسیل لازم برای سرویس‌دهی هرچه بهتر به مسافران را دارد، گفت: ارائه خدمات مضاعف در مترو پیش‌بینی شده است.

حسینی در مورد سرانجام افتتاح خط ۶ و ۷ مترو نیز با بیان اینکه خط ۷ با ۴ ایستگاه میدان صنعت، بسیج، محمدیه و بریانک افتتاح می‌شود، گفت: در حال حاضر در مرحله نصب پله برقی قرار دارند که نصب هر دستگاه ۱۰ روز تا دو هفته زمان لازم دارد و از آنجایی که قول داده بودیم که هیچ ایستگاهی را بدون پله برقی افتتاح نکنیم، افتتاح این ایستگاه‌ها نیز منوط به نصب پله برقی است.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای جامعه

آخرین خبرهای این سرویس