برگراندن برنامه های مربوط به MAC به تنظیمات پیشفرض

به گزارش صفحه ایران ممکن است شما با تنظیمات یکی از برنامه های Mac کلنجار می روید و حال به دلایلی آن برنامه از کار می افتد.آیا راهی است تا برنامه به حالت اول و درست خود برگردد و مانند روز اول درست کار کند؟
همانطور که معلوم است ، بله می شود.Mac شما برای بیشتر قسمت ها،  تنظیمات برنامه ها را در پوشه کتابخانه (Library) ذخیره میکند و آن تنظیمات  به راحتی قابل پاک شدن می باشد.شما می توانید از طریق این آموزش ، برنامه را به حالت اولیه و یا تنظیمات پیش فرض بازگردانید.

این شما و این دو راه برای بازگرداندن تنظیمات.
راه آسان : از برنامه AppCleaner استفاده کنید
AppCleaner یک برنامه ساده و رایگان می باشد که به کاربر اجازه می دهد هر برنامه در  Mac را به طور کامل پاک کند بدون اینکه فایلی را جابگذارد، همچنین یک راه سریع برای پاک کردن تنظیمات برنامه ها توسط کاربر بدون حذف برنامه می باشد.
نخست، به وب سایت برنامه AppCleaner رفته و آخرین نسخه برنامه را که با نسخه macOS  شما سازگار است را دانلود کنید.

https://freemacsoft.net/appcleaner/

برنامه در یک فایل فشرده زیپ قرار دارد،که شما می توانید با دوبار کلیک کردن بر روی فایل زیپ آن را از حالت فشرده خارج کنید.مانند نصب معمولی برنامه ها در Mac شما می توانید با کشید آیکون برنامه در پوشه برنامه ها آن برنامه را نصب کنید.
برنامه مورد نظر که قصد بازگرداندن تنظیمات آن را دارید ببندید(در اینجا ما برنامه Twitter را مثال می زنیم)، برنامه AppCleaner را باز کنید.بر روی دکمه ای که در بالا و در سمت راست صفحه وجود دارد کلیک کرده،حال شما لیستی از برنامه های نصب شده بر روی سیسمتان را می بینید.

برنامه مورد نظری که قصد پاک کردن تنظیمات آن را دارید را پیدا کنید، بر روی برنامه کلیک کنید حال شما می توانید لیست فایل هایی که می توانید در آن برنامه را پاک کنید ببینید،تیک مربوط به خود برنامه را که در لیست وجود دارد بردارید در این حالت AppCleaner با خود برنامه کاری ندارد و فقط تنظیمات آن را پاک می کند.

اگر شما یک کاربر حرفه ای هستید شما می توانید لیست برنامه مورد نظرتان را باز کنید و هر چه قصد پاک کردن آن را  دارید را انتخاب کرده و  پاک کنید اما اگر یک کاربر معمولی هستید نگران نباشید ، AppCleaner برنامه خیلی خوبی در پاک کردن چیزهایی کهمربوط به برنامه خودتان (به طور مثال Twitter) است.زمانی که بر روی “Remove” کلیک می کنید همه به سطل زباله خواهند رفت.
برنامه((Twitter را باز کنید  ، شما ملاحظه می کنید که تمام تنظیمات به حالت اول بازگشته است واین به این معنی است که اگر قبلا وارد اکانت برنامه((Twitter شده بودید لازم است که دوباره وارد اکانت خود شوید.

در هر صورت  شما برنامه ای را دچار خرابی نخواهید کرد!!! اما ما و حتی خود شما می دانیم نمی توان با اطمینان این حرف را زد  حتی کاربران حرفه ای هم گاهی دست به خرابکاری میزنند پس بهتر است برنامه AppCleaner را دم دست خود نگاه دارید.
راه دستی : در پوشه کتابخانه Library)) جستجو کنید.
اگر شما نمی خواهید برنامه AppCleaner را به هر دلیلی نصب کنید یا اگر برنامه AppCleaner برای پیدا کردن برنامه مورد نظرتان مشکل دارد شما می توانید از روش دستی عمل کنید.
نخست، برنامه مورد نظر را ببندید ، سپس به پوشه کتابخانه Library)) بروید و نام برنامه مورد نظر خود را جستجو کرده و پیدا کنید از زدن فاصله در بین حروفی که مربوط به نام برنامه است خودداری کنید.جستجو خود را با کلیک کردن بر روی “Library” در نوار ابزار بالا محدود کنید و نتیجه را مشاهده کنید.

شما نتایج بسیاری رو مشاهده می کنید ، بسیاری از آن ها بی ربط می باشند ، برای محدود کردن نتایج به پوشه و نه فابل بر روی آیکون “+” در زیر قسمت جستجوکیک کنید و “Kind” را انتخاب کرده و بعد در گزینه بعدی “Folder” را انتخاب کنید :

حال به دنبال پوشه مورد نظر خود که مربوط به برنامه (Twitter) است بگردید.در مثال ما نام پوشه برنامه (Twitter) به این شکل است: “com.twitter.twitter-mac” اما این نوع نام پوشه برای هر برنامه ای متفاوت است .
پیدا کردن این که کدام پوشه پاک شود شبیه یک معما می ماند . گاهی اوقات پوشه مورد نظر با پیشوند com شروع می شود و در ادامه نام شرکت سازنده برنامه وجود دارد و در ادامه آن نام برنامه مورد نظر دیده می شود .
اما گاهی اوقات نام پوشه دقیقاً نام برنامه است مانند “Firefox” .
بهترین انتخاب را شما می توانید انجام دهید و از پاک کردن پوشه های دیگر که مربوط به برنامه های دیگر است خودداری کنید.برای مثال من پوشه “TweetDeck” را پاک نکردم به دلیل اینکه این یک برنامه کاملا متفاوت است با نام کمی مشابه.
زمانی که شما از پیدا کردن پوشه های  مورد نظر خود مطمئن شدید آن ها را پاک کنید.
برنامه را باز کنید و ملاحظه می کنید که تنظیمات به حالت اولیه خود بازگشته است.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz