با چای زنجبیل و لیمو لاغر شوید !

زنجبیل از ادویه های پرطرفداری است که بومی جنوب چین می باشد. ریشه زنجبیل عطر و طعم بی نظیری دارد و علاوه بر آن سم زدا و عامل کاهش وزن نیز می باشد. مطالعات بالینی نشان می دهد که زنجبیل می تواند میزان گلوکز خون را تنظیم کند، اگر می خواهید به کاهش وزن دست یابید باید ابتدا سطح قند خون نرمالی داشته باشید، در غیر این صورت هوس خوردنغذاهای شیرین و نشاسته ای مانع از کاهش وزن شما خواهد شد. اگر می خواهید از فواید کاهش وزن زنجبیل استفاده کرده و طعم خوشایندی از این گیاه دارویی را تجربه کنید، از ریشه زنجبیل به صورت چای زنجبیل لیمو استفاده کنید .

چای زنجبیل لیمو یک نوشیدنی عالی و مفید برای افرادی است که تمایل به کاهش وزن دارند . اما چگونه چای زنجبیل لیمو به شما کمک می کند تا به تناسب اندام دست یابید ؟

چای زنجبیل لیمو جلوی جذب چربی را می گیرد

استفاده از زنجبیل و لیمو برای جلوگیری از جمع شدن چربی در ناحیه شکم بسیار مفید است و مانع از جذب چربی توسط بدن می شود . چای زنجبیل لیمو همانند چربی سوزها عمل می کند . این چای به بدن کمک می کند که متابولیسم بدن را افزایش دهد ، هضم غذا را بهتر انجام دهد و چربی های اضافه را بسوزاند .

چای زنجبیل لیمو از التهاب جلوگیری می کند

ایندومتاسین موجود در زنجبیل باعث پاک سازی سیستم بدن و کاهش التهاب می شود . التهاب به دلیل تجمع سم های مضر در بدن ایجاد می شود . وقتی در بدن سموم زیادی وجود داشته باشد ، کبد به سختی کار می کند و نمی تواند این سموم را از بدن بیرون کند .

زنجبیل و لیمو دارای ترکیبات ضد التهابی خوبی هستند که همانند سدی در مقابل انواع عفونت های باکتریایی و ویروسی عمل می کنند . چای زنجبیل لیمو با از بین بردن باکتری ها و ویروس ها باعث پاک سازی بدن و جلوگیری از التهاب می شود .

چای زنجبیل لیمو با تقویت سیستم گوارش و به حداقل رساندن جذب چربی باعث کاهش عفونت در اندام های بدن می شود .

چای زنجبیل لیمو جلوی اضافه وزن را می گیرد

چای زنجبیل لیمو به کاهش وزن کمک می کند و حتی می تواند وزن فعلی تان را حفظ کند تا از این چاق تر نشود . مواد بیو اکتیو موجود در لیمو از افزایش وزن جلوگیری می کند .

مطالعات نشان می دهد که لیمو برای افزایش بتااکسیداسیون پراکسی زومال در بدن به موش های آزمایشگاهی کمک کرد تا وزن خود را ثابت نگهدارند و در عین حال مانع از تجمع چربی شد .

حتی عطر خالص لیمو هم به کاهش وزن کمک می کند . عطر لیمو باعث فعال شدن سیستم عصبی پاراسمپاتیک شده و سرعت سوخت و ساز بدن را بالا می برد و باعث بهبود عملکرد اندام های داخلی بدن می شود ، استرس را کاهش داده و میل به خوردن غذا را فرو می نشاند .

بهتر است چای زنجبیل لیمو را هنگام صبح مصرف کنید . برای این که از خاصیت سودمند زنجبیل و لیمو در کاهش وزن بهره مند شوید ، همیشه از مواد تازه استفاده کنید .

می توانید ریشه زنجبیل را با قاشق پوست بکنید و ریز کنید . سپس دو قاشق غذاخوری آب لیموی تازه اضافه کنید و کمی همچای سبز معمولی بریزید . با استفاده از چای سبز خاصیت آنتی اکسیدانی زنجبیل را افزایش می دهید .

البته تنها افراد رژیمی از خواص بی نظیر چای زنجبیل لیمو بهره مند نخواهند شد ، بلکه می تواند به عنوان یک نوشیدنی نشاط آور نیز مورد استفاده قرار گیرد .

حتی می توانید به این نوشیدنی آب میوه هم اضافه کنید . اما در زمان گرسنگی و برای جلوگیری از هله هوله خوری و کنترل وزن تان ، چای زنجبیل لیمو مصرف کنید .

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz